Анимираниот Super Mario Bros. филм е одложен до 2023 година

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Анимираниот Super Mario Bros. за жал нема да го видиме оваа година како што првично требаше да го видиме. Филмот е презакажан за следната година и треба да го видиме во април 2023.

Големиот Shigeru Miyamoto кој што е креатор на Mario на Twitter профилот на Nintendo го изјави ова одложување. Новите дати на филмот се 7ми април (САД) и 28ми април (Јапонија).

За филмот знаеме многу малку работи скоро ништо, а требаше да пристигне овој декември. Сега ќе треба да чекаме уште една цела година. За жал немаме ни трејлер, ни дата кога да очекуваме некој трејлер, што е нормално бидејќи е одложено за година дена, ќе им треба доста време додека средат се како што треба. Само ја знаеме листата на кои гласови ќе ги слушнеме низ Кралството на Печурките.

Ѕвездата од Jurassic World, Guardians of the Galaxy, Lego Movie и наскоро гласот на Garfield, Chris Pratt ќе биде во улога на Mario.

Потоа сите останати Anya Taylor-Joy – Peach, Charlie Day – Luigi, Jack Black – Bowser, Keegan-Michael Key – Toad и Seth Rogen – Donkey Kong. Charles Martinet, човекот кој го дава гласот на Mario треба да има некакво појавување и тоа би било многу интересно да видиме какво појавување ќе има. Дали ќе биде некој Easter Egg или филмот ќе се фокусира на нешто за и он да има појавување. Нешто слично како што беше со The Lego Movie. Кој си ја знае супер, да не правиме сепак спојлери за тие што го немаат гледано.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.