Филмовите Ant-Man 3 и The Marvels си ги сменија датите на своите премири за 2023та година

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Marvel ги објави новите датуми на прикажување на Ant-Man and the Wasp: Quantumania и The Marvels – двата филма ги заменуваат датумите на прикажување.

Ant-Man and the Wasp: Quantumania сега е закажан за прикажување на 17 февруари 2023 година, додека The Marvels се префрлаат на стариот датум на Ant-Man од 28 јули 2023 година. Според Deadline, двата филма „се движат многу убаво“. но продолжението Ant-Man е подалеку, па Дизни се одлучува да го помести датумот на неговото издавање.

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania — Февруари 17, 2023
  • The Marvels — Јули 28, 2023

Режисерот Peyton Reed (Bring It On, Yes Man) се враќа да го режира Quantumania, што е трет дел од серијалот. Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michelle Pfeiffer и Michael Douglas се враќаат за Quantumania.

Што се однесува до The Marvels, тоа е своевидно продолжение на Captain Marvel од 2019 година, кој заработи 1,1 милијарда долари на глобално ниво во 2019 година. Brie Larson се враќа како Captain Marvel, додека Samuel L. Jackson се враќа како Nick Fury. Nia DaCosta (Candyman) е режисерот на The Marvels.

Следниот филм на Марвел е Doctor Strange in the Multiverse of Madness, кој излегува на 6ти мај. После тоа, Марвел ќе го објави Thor: Love and Thunder на 8ми јули.

МАРКЕТИНГ

Тагови:

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Соберете докази дека вашиот сопружник изневерува и однесете ги на суд во цртаната, мрачна авантуристичка игра My Divorce Story

Веројатно сте стапиле во брак во неколку игри во текот на годините – The Sims 4, Skyrim, My Time at Portia – но немам големо искуство со виртуелен развод. Тоа ќе се промени следниот месец кога ќе се игра вантуристичката игра My Divorce Story, која ја развива јужнокорејски адвокат за развод и се заснова на вистински случаи на развод.

Авантурата (се чувствува малку чудно да се нарече така) започнува кога ќе добиете анонимна порака дека вашиот сопружник изневерува. „Во рок од шест месеци од откривањето на аферата, мора да соберете доволно докази и да ги изнесете пред судот“, се вели на страницата на продавницата на Steam на играта. „Во овој кошмар на животот, мора да одржувате здрав однос со вашиот сопружник. Но, зад грбот на вашиот сопружник собирате докази за успешен развод“.

Звучи како забавно? Шестмесечниот рок е упатување на Граѓанскиот законик на Кореја, член 841, кој вели дека ако брачниот другар извршил дело на „нечистотија“, нивниот партнер може да поднесе барање за развод, но само во рок од шест месеци откако ќе дознае за аферата. Значи, часовникот отчукува во вашата возбудлива потрага да докажете дека вашата вистинска љубов е срање. Во трејлерот можеме да видиме како еден партнер го истражува другиот и станува се посомнителен додека собираат делови од докази, како сметки од ресторани и никулци за билети за кино. Кого го носат на вечера и кино? Сигурно не си ти. Минииграта вклучува боцкање на Вуду куклата на наводно неверниот партнер со игла, што обично не е знак за здрава врска.

И покрај цртаната уметност и нежниот саундтрак, сето ова се чувствува убаво… непријатно? Да, изневерувањето е ужасна работа, но истото е и да се копа по телефонот на вашиот сопружник, да се пробие неговата лозинка за да можете да ги читате неговите е-пошта и да ги следите со GPS. Повторно, не можам да ја пропуштам шансата да играм детектив, дури и ако сите индиции укажуваат на споредната работа на мојот партнер и случајот заврши на суд за развод.

Само точките од куршуми наведени на страницата на продавницата на Steam се мрачни, бидејќи „Најдете предмети што чуваат посебни спомени за двајцата!“ кои потоа стануваат „парчиња на бес и беда што го формираат сведоштвото за крајот на бракот“. Исто така, има повеќекратни завршетоци, па можете повторно и повторно да играте низ скршеното срце за да ги откриете сите. Дали би сакале да го направите тоа? Секако дека би!

Колку и да звучи груб, тоа е интересен концепт и исто толку распространет како што е разводот (Јужна Кореја има стапка на разводи околу 47%, а во САД е околу 45%) тоа е тема што не се истражува многу во видео игрите. Можете да кажете „Да“ на Мојата приказна за разводот на 18 август.