She-Hulk – Официјален трејлер

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Marvel Cinematic Universe ќе стане сензационален, бидејќи првиот трејлер за She-Hulk официјално пристигна. Студиото Марвел ги изненади фановите денес со откривањето на првиот целосен трејлер од претстојната серија, кој се очекува да дебитира на Дизни + подоцна оваа година. Снимката им дава на фановите најдобриот поглед досега на Jennifer Walters / She-Hulk (Tatiana Maslany) и нејзиниот див свет кој го крши четвртиот ѕид. Трејлерот, исто така, го потврди претходно шпекулираниот датум на премиера на Дизни + за серијата – среда, 17 август.

Во She-Hulk глуми Maslany as Jennifer Walters, адвокатка од Њујорк, чиј живот се менува откако ќе доживее несреќа, што доведува до трансфузија на крв од нејзиниот братучед Брус Банер. Како резултат на тоа, Џенифер развива своја сопствена повторување на моќите на Халк, што влијае и на нејзиниот живот како адвокат и на нејзиниот новооткриен живот како суперхерој. Во актерската екипа ќе се најдат и Марк Руфало како „Халк“, Џамела Џамил како Титанија, Тим Рот како „Грозноста“ и Џинџер Гонзага, Џош Сегура и Рене Елиз Голдсбери.

“She’s amazing,” Roth explained in a recent interview with ET Canada. “It’s actually jaw-dropping. Yeah, you know what, just watching it just on a day-to-day level, and sometimes a dialogue lands, just on that level, and her ability to absorb and then perform was quite remarkable. And she’s funny. One of the signs of a good actor is their comedic touch and she has it.”

Серијата ќе ја прикажува Џесика Гао, чија филмографија ги вклучува Силиконската долина и Рик и Морти. Режисерите на серијата ќе ги вклучуваат Кет Коиро (Секогаш е сончево во Филаделфија, Бруклин Nine-Nine) и Ану Валија (Never Have I Ever, A.P. Bio).

“I never choose a project based on genre. And I actually don’t think very much about genre, I think about character,” Coiro told The Wrap in an interview earlier this year. “And I think about the emotional lives of the characters and, you know, can I bring something? Can I bring a mix of humor and heart to this? Because that is what I love to watch. And it’s what I love to work with.”

“And so when I stepped into, you know, the Marvel playground,” Coiro continued. “The cool thing about Marvel is that it is an ever-evolving universe and you have straight dramas, and you have very comedic films, and we are in that world where we’re definitely playing with a more comedic world, but it also is still part of Marvel land.”

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Соберете докази дека вашиот сопружник изневерува и однесете ги на суд во цртаната, мрачна авантуристичка игра My Divorce Story

Веројатно сте стапиле во брак во неколку игри во текот на годините – The Sims 4, Skyrim, My Time at Portia – но немам големо искуство со виртуелен развод. Тоа ќе се промени следниот месец кога ќе се игра вантуристичката игра My Divorce Story, која ја развива јужнокорејски адвокат за развод и се заснова на вистински случаи на развод.

Авантурата (се чувствува малку чудно да се нарече така) започнува кога ќе добиете анонимна порака дека вашиот сопружник изневерува. „Во рок од шест месеци од откривањето на аферата, мора да соберете доволно докази и да ги изнесете пред судот“, се вели на страницата на продавницата на Steam на играта. „Во овој кошмар на животот, мора да одржувате здрав однос со вашиот сопружник. Но, зад грбот на вашиот сопружник собирате докази за успешен развод“.

Звучи како забавно? Шестмесечниот рок е упатување на Граѓанскиот законик на Кореја, член 841, кој вели дека ако брачниот другар извршил дело на „нечистотија“, нивниот партнер може да поднесе барање за развод, но само во рок од шест месеци откако ќе дознае за аферата. Значи, часовникот отчукува во вашата возбудлива потрага да докажете дека вашата вистинска љубов е срање. Во трејлерот можеме да видиме како еден партнер го истражува другиот и станува се посомнителен додека собираат делови од докази, како сметки од ресторани и никулци за билети за кино. Кого го носат на вечера и кино? Сигурно не си ти. Минииграта вклучува боцкање на Вуду куклата на наводно неверниот партнер со игла, што обично не е знак за здрава врска.

И покрај цртаната уметност и нежниот саундтрак, сето ова се чувствува убаво… непријатно? Да, изневерувањето е ужасна работа, но истото е и да се копа по телефонот на вашиот сопружник, да се пробие неговата лозинка за да можете да ги читате неговите е-пошта и да ги следите со GPS. Повторно, не можам да ја пропуштам шансата да играм детектив, дури и ако сите индиции укажуваат на споредната работа на мојот партнер и случајот заврши на суд за развод.

Само точките од куршуми наведени на страницата на продавницата на Steam се мрачни, бидејќи „Најдете предмети што чуваат посебни спомени за двајцата!“ кои потоа стануваат „парчиња на бес и беда што го формираат сведоштвото за крајот на бракот“. Исто така, има повеќекратни завршетоци, па можете повторно и повторно да играте низ скршеното срце за да ги откриете сите. Дали би сакале да го направите тоа? Секако дека би!

Колку и да звучи груб, тоа е интересен концепт и исто толку распространет како што е разводот (Јужна Кореја има стапка на разводи околу 47%, а во САД е околу 45%) тоа е тема што не се истражува многу во видео игрите. Можете да кажете „Да“ на Мојата приказна за разводот на 18 август.