Netflix Geeked Week 2022

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Netflix го претстави трејлерот за Geeked Week 2022, виртуелен петдневен настан кој ја истакнува неговата гик содржина како Stranger Things, The Umbrella Academy, The Sandman, The Grey Man и многу повеќе. Покрај трејлерите, првите погледи и Behind-The-Scenes, Geeked Week ќе ги собере и сите ваши научно-фантастични, фантазии, хорор и анимации за интервјуа со актерите, игри со познати личности и многу повеќе. Трејлерот е преполн со нови снимки од голем број повратни и нови филмови и ТВ серии. Навивачите треба да очекуваат многу ова лето, со Geeked Week кој ќе се одржи од 6 до 10 јуни.

Geeked Week е едношалтерски систем за сè на услугата за стриминг поврзано со гик културата. Настанот дебитираше минатата година и беше инстант хит кај обожавателите, давајќи можност да дознаат повеќе за нивните омилени актери, серии и филмови. Новиот трејлер за неделата на Geeked се погрижи да истакне дека има нов изглед на Песочниот човек, заедно со првиот поглед на Луцифер на Гвендолин Кристи.

Последната сезона на Stranger Things пристигнува оваа година, а ѕвездата Мили Боби Браун вели дека има нови одговори во 4-та сезона. . „Навистина мораме да копаме длабоко во почетокот на [Елевен] и како таа стана она што е со луѓето околу неа, и како да ја добие таа автономија и да стане оваа жена сама. Така, приказната оваа сезона навистина копа во тоа.

Неодамна, нејзината колешка од актерската екипа, Сејди Синк за списанието People изјави дека работите овој пат стануваат навистина диви.

“It’s the most bizarre season we’ve ever had,” Sink explained. “Just the scale of it is out of this world.” However, when pressed about that floating clip from the Season 4 trailer, she told the outlet she’s been sworn to secrecy. “I can’t say anything about the floating,” Sink teases. “That’s a wild episode though… We get to explore a lot of different themes and different sides of the characters that everyone knows and loves, so I’m looking forward to it.”

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Соберете докази дека вашиот сопружник изневерува и однесете ги на суд во цртаната, мрачна авантуристичка игра My Divorce Story

Веројатно сте стапиле во брак во неколку игри во текот на годините – The Sims 4, Skyrim, My Time at Portia – но немам големо искуство со виртуелен развод. Тоа ќе се промени следниот месец кога ќе се игра вантуристичката игра My Divorce Story, која ја развива јужнокорејски адвокат за развод и се заснова на вистински случаи на развод.

Авантурата (се чувствува малку чудно да се нарече така) започнува кога ќе добиете анонимна порака дека вашиот сопружник изневерува. „Во рок од шест месеци од откривањето на аферата, мора да соберете доволно докази и да ги изнесете пред судот“, се вели на страницата на продавницата на Steam на играта. „Во овој кошмар на животот, мора да одржувате здрав однос со вашиот сопружник. Но, зад грбот на вашиот сопружник собирате докази за успешен развод“.

Звучи како забавно? Шестмесечниот рок е упатување на Граѓанскиот законик на Кореја, член 841, кој вели дека ако брачниот другар извршил дело на „нечистотија“, нивниот партнер може да поднесе барање за развод, но само во рок од шест месеци откако ќе дознае за аферата. Значи, часовникот отчукува во вашата возбудлива потрага да докажете дека вашата вистинска љубов е срање. Во трејлерот можеме да видиме како еден партнер го истражува другиот и станува се посомнителен додека собираат делови од докази, како сметки од ресторани и никулци за билети за кино. Кого го носат на вечера и кино? Сигурно не си ти. Минииграта вклучува боцкање на Вуду куклата на наводно неверниот партнер со игла, што обично не е знак за здрава врска.

И покрај цртаната уметност и нежниот саундтрак, сето ова се чувствува убаво… непријатно? Да, изневерувањето е ужасна работа, но истото е и да се копа по телефонот на вашиот сопружник, да се пробие неговата лозинка за да можете да ги читате неговите е-пошта и да ги следите со GPS. Повторно, не можам да ја пропуштам шансата да играм детектив, дури и ако сите индиции укажуваат на споредната работа на мојот партнер и случајот заврши на суд за развод.

Само точките од куршуми наведени на страницата на продавницата на Steam се мрачни, бидејќи „Најдете предмети што чуваат посебни спомени за двајцата!“ кои потоа стануваат „парчиња на бес и беда што го формираат сведоштвото за крајот на бракот“. Исто така, има повеќекратни завршетоци, па можете повторно и повторно да играте низ скршеното срце за да ги откриете сите. Дали би сакале да го направите тоа? Секако дека би!

Колку и да звучи груб, тоа е интересен концепт и исто толку распространет како што е разводот (Јужна Кореја има стапка на разводи околу 47%, а во САД е околу 45%) тоа е тема што не се истражува многу во видео игрите. Можете да кажете „Да“ на Мојата приказна за разводот на 18 август.