Излегоа првите реакции од Lord of the Rings: The Rings of Power

Иако првата епизода „The Lord of the Rings: The Rings of Power“ нема да биде премиерно прикажана на Amazon Prime Video до овој септември, Amazon Prime поканиле неколку фанови на Толкин да погледнат некои рани снимки од шоуто. Многумина го кажаа своето мислење за серијата и тоа што го виделе.

Серијата „The Lord of the Rings: The Rings of Power“ ќе биде објавена на, 2 септември 2022 година, на Prime Video, а новите епизоди ќе се објавуваат неделно. Официјалниот опис на Амазон за претстојната серија гласи вака: „Новата епска драма за прв пат ја носи на екраните легендарната Второ доба од историјата на Middle-Earth на Џ.Р.Р. Книгите „The Hobbit” и “The Lord of The Rings”. Серијата следи ансамбл од ликови, познати и нови, додека се соочуваат со долгострашеното повторно појавување на злото во Middle-Earth“.

Потврдени членови на актерската екипа што ќе глумат во серијата се: Robert Aramayo (Game of ThronesThe King’s Man), Joseph Mawle (Game of Thrones), Markella Kavenagh (Picnic at Hanging Rock), Morfydd Clark (His Dark Materials), Ema Horvath (Like.Share.Follow.Don’t Look Deeper), Benjamin Walker (Jessica Jones), Charles Edwards (The Crown), Will Fletcher (The Girl Who Fell), Amelie Child-Villiers (The Machine), Beau Cassidy и уште многу други.

Се чувствува како враќање во удобниот универзум што сите го сакаме

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

WP Post Author

Summer Game Fest конечно е тука, а со него и сосема нов трејлер за очекуваната трета сезона на Netflix на The Witcher. Geralt, Ciri, Yennefer и Jaskier се враќаат во акција во сезона 3, а нивната цел број еден е да ја заштитат Ciri од постојано менување и сè понестабилно континент. Тоа ги води до Aretuza, но она што се смета за безбедно засолниште, за жал, на некој начин станува стапица на смртта, а тоа ќе го гледаме во текот на целата сезона. Трејлерот ги задева сите овие елементи, како и мноштвото нови чудовишта, повеќе од мајтапењето на Geralt and Jaskier што ги обожаваме, а Ciri навистина се впушта во своето како Witcher на тренинг. Целосниот трејлер од Summer Game Fest можете да го погледнете подолу.

Континентот никогаш не бил понепредвидлив, а за време на настанот Tudum на Нетфликс, водителката Lauren Schmidt Hissrich изјави дека тоа ќе има голема улога во сезона 3. Можеме да видиме сè што се менува на континентот, што е супер возбудливо“.

Додека војната беше задевана во сезоните 1 и 2, таа конечно ќе стане реалност во сезона 3 и никој нема да замине неповреден. „Војната се закануваше толку долго“, рече актерот од Jaskier Joey Batey. „Конечно велиме: „О, боже. Тука е“. Епизмот, влогот за континентот, во макро смисла, е огромен, но микро влоговите се уште поголеми“.

Сезона 3, исто така, ќе биде последната сезона на Хенри Кавил како Гералт од Ривија, иако тоа нема да биде последната сезона од шоуто. На местото на Кавил во улогата ќе дојде Лиам Хемсворт, кој ќе ја преземе улогата во сезоната 4 и понатаму. Шоуто неодамна беше потврдено за 5-та сезона, така што се чини дека има доста од авантурата на Гералт што допрва треба да се истражи на малите екрани.