Премиерата на серијата The Last of Us на HBO наводно ќе биде на самиот почеток од 2023 година

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Расте возбудата за серијата на HBO The Last of Us. Оваа адаптација на познатиот серијал Naughty Dog сè уште го нема првиот трејлер. Протекоа видеа од снимањето и неколку фотографии, убедија многу фанови дека нè очекува вистинско уживање. Но, едно од прашањата на кои треба да одговориме што е можно поскоро е кога точно ќе можеме да ја гледаме оваа серија.

Според последните неофицијални информации (како и многумина досега), Last of Us на HBO доаѓа на почетокот на следната година.

Во новото интервју, режисерот на серијата Kantemir Balagov, кој работеше на пилот епизодата, изјави кога всушност серијата ќе има премиера на HBO. Иако тој призна дека серијата се уште е во продукција, Балагов рече дека ќе биде објавена „на почетокот на следната година“ врз основа на неговото разбирање за ситуацијата. Покрај тоа, тој ја призна и важноста да се работи на The Last of Us, бидејќи игрите на кои тие ја водат серијата „имаат посебно место во моето срце“.

Генерално, многу фанови веќе претпоставуваа дека почетокот на 2023 година ќе биде периодот во кој The Last of Us на крајот ќе дојде на HBO, но изјавата на Балаг само ги потврдува овие проценки. Иако е тешко да се знае што може да се смета за „почеток“ на годината, се чини веројатно дека премиерата во одреден момент помеѓу јануари и март би била реална опција.

Во блиска иднина, она на што повеќе се фокусираат многу фанови е да се чека првиот трејлер. Самиот HBO допрва треба да прикаже тизер или трејлер од каков било вид за серијата, но сите се надеваат дека трејлерот би можел да се појави во наредните месеци. Ние љубителите на играта знаеме кога најдоцна може да дојде трејлерот, нели? Денот на епидемијата е 26 октомври.

МАРКЕТИНГ

Тагови:

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Актерот од God of War RagnarokChristopher Judge, кој го дава гласот и глумата на Kratos во игрите сега сака да го глуми големиот Kratos и во ТВ играната адаптација која ќе биде правена од Amazon Prime. Kratos е еден од најпознатите иконски ликови во светот на игрите. Датира од времето на PS2 кога Kratos беше клучен лик на PlayStation и беше веднаш препознатлив поради тоа колку беше целосно маестрален, неговите тетоважи и лузни и неговиот дементен глас што врескаше по неговите непријатели. Тој беше толку голема работа што NetherRealm дури и го вклучија и во Mortal Kombat како лик што може да се игра во верзиите на играта на PlayStation. Неговото патешествие продолжи во 2018 година со објавувањето на God of War на PS4, што беше меко рестартирање кое го промени тонот на серијалот, но ја продолжи приказната. Актерот на Kratos, исто така се смени и дојде Christopher Judge, кој беше прогласен за давање на една од најдобрите изведби во видео игри!

Претходно оваа година беше потврдено дека Amazon развива играна ТВ сериј за God of War. Не е јасно кои игри ќе ги адаптира или кои ликови ќе бидат во серијата, но многумина почнаа да го кастираат Kratos. Моментално оваа франшиза има толкава фан база што луѓе полудуваат за кој да биде Kratos!

Актерот кој што е многу актуелен со Филмскиот универзум на Marvel, Dave Bautista, го фрли своето име во пехарот на Kratos, а многу други имиња беа предложени од обожавателите. Но сепак Dave Bautista е многу пропаднат актер што моментално пробува секаде да се протне бидејќи никој не го сака толку многу. Пробува да се протне и во адаптацијата на Gears of War, да се прават Marvel филмови само со него, и многу други работи. Dave Bautista е актерот кој што би направил се за да добие улога која ќе му донесе многу пари, но сепак луѓето не го сакаат.

Сепак, актерот на Kratos, Christopher Judge, мисли дека тој е човекот за таа работа. Еден обожавател на Twitter потенцираше дека никој од актерите што се барани од страна на фанови не биле доволно добри да ја земат секирата или мечовите и да влезат во улога на Kratos. Вистинската улога, односно актерот кој треба да ја добие улогата МОРА да биде Christopher Judge!

Може сите да се сложиме дека Christopher Judge е човекот кој треба да го игра Kratos! Гласот му е прекрасен, иако можеби за млад Kratos може да го промени. Тој има тело за тоа, го има гласот за тоа, се чини дека Christopher Judge е одлично погоден за Kratos. Сепак, со оглед на природата на овие емисии, не би било изненадувачки ако Amazon се обиде да најде по „препознатливо“ име на кое ќе може да се потпира на маркетингот….. А кога зборуваме за препознатливо лице со добра мускулатура и без коса сите знаеме на кој актер прво ни идат мислите… Да не звучиме рацистички но The Rock е белец, Judge можеби ќе биде доста негативно прифатен од страна на фановите.

Ние ниту малку не сакаме Dwayne ‘The Rock’ Johnson да ја игра улогата на Kratos од причина што сметаме дека The Rock треба да си остане на тоа што е добар и што си го прави, Комедии во Hollywood. Иако го видовме малку да премине од комедија во сериозна улога на Анти-Херој во новиот Black Adam филм, сепак има доста други актери кои што можат да го одглумат Kratos. Прекрасен пример е еден од членовите на нашиот тим – Гораст Цветковски! Подоле може да го погледнете во улога на Kratos!