Најавена е нова Justice League игра

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Новата Justice League игра беше претставена како дел од денешниот настан OG Unwrapped организиран од издавачот Outright Games. Иако не се знае многу за новата игра, вклучувајќи го и нејзиното официјално име, првиот тизер е објавен, а потврдено е дека играта ја развива PHL Collective за PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox Series S , Nintendo Switch и PC. Исто така, се очекува да излезе во текот на следната година.

Екстремно краток тизер кој ја открива играта дава поглед на мини (детските) верзии на Superman, Batman, The Flash, Cyborg, Wonder Woman, Green Lantern и Aquaman. А, судејќи по смешкањето во тизерот, изгледа дека Џокерот ќе биде дел од неволјата што ги очекува хероите и хероините од оваа игра. Како што може да се очекува од Outright Games, играта е опишана како семејна авантуристичка игра со суперхерои на DC.

Некои дополнителни детали откриени од Outright Games вклучуваат дека нема да има микротрансакции, ќе има Multiplayer и дека играта е првенствено наменета за оние под десет години. Не рипајте многу, за младите е ова, не е за сите.

МАРКЕТИНГ

Тагови:

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Обожавателите често се фрустрирани за должината на времето помеѓу играта и нејзиното продолжение, но на некои наслови им треба многу подолго за да се објават од другите. Земете ја Beyond Good & Evil 2 за пример; првиот трејлер на играта од Ubisoft беше објавен пред повеќе од 5.200 дена. Како што истакнува Brendan Sinclair од GamesIndustry.biz, тоа е значително подолго од 5.156 дена што го одвојуваа објавувањето на Duke Nukem Forever во 1997 година и неговото објавување во 2011 година. „најдолг период на развој на видео игра“.

Sinclair ја истакна должината на времето во твит, што може да се најде вградено подолу.

Додека некои Твитерџии се спротивставија на споредбата, Sinclair продолжи да изјави дека таа всушност е соодветна; верзијата на Duke Nukem Forever што беше објавена беше сосема поинаква од онаа во развој во 90-тите. Слично на тоа, Beyond Good & Evil 2 сигурно е далеку од играта која Ubisoft прв ја откри. И двата титули, исто така, видоа дека развојот започнува и запира многу пати додека насоката на секоја игра се менуваше. Тоа не е невидено во индустријата за видео игри, но неколку други игри забележале вакви доцнења!

Во овој момент, навистина е тешко да се замисли како може да изгледа Beyond Good & Evil 2 кога ќе излезе. Поминаа речиси две децении откако беше објавена првата игра, а оттогаш индустријата доста се промени. Beyond Good & Evil едвај беше голем продавач кога беше објавен во 2003 година, но љубителите на првата игра ќе сакаат да видат некои опипливи врски помеѓу двата наслови. Да се ​​направи нешто што ќе ја привлече публиката ново и старо е секогаш предизвик за продолжение, и тоа можеби е причината поради која на Ubisoft му требаше толку долго за да се случи Beyond Good & Evil 2. Играта моментално нема датум на издавање или каков било прозорец за издавање, така што фановите само ќе треба да продолжат да чекаат и да се надеваат на најдоброто!