Првиот трејлер за филмот Gran Turismo

Sony го објавија првиот трејлер за адаптацијата на играниот филм – Gran Turismo. Овој филм е навистина сериозна адаптација од PlayStation игра на големите платна во кино салите! Трејлерот им дава на гледачите поглед на некои од автомобилите што ќе се појават во филмот, како и идеја за наративот како би се движел. Искрено, дури многу работи се ставени во трејлерот. Во интервју за EMPIRE Magazine минатиот месец, режисерот Neill Blomkamp малку се нашали дека филмот ќе содржи „крвави интензивни трки”, како и „дела на карактери што го поттикнуваат филмот да стане нешто сериозно“. Денешниот трејлер нуди добра идеја како Gran Turismo ќе ги балансира овие елементи, и навистина филмов ќе содржи и кравави и интезивни и сериозно добри трки кои што ќе ви го задржат вниманието од самиот почеток до крајот.

Првиот трејлер за Gran Turismo:

Gran Turismo треба да се појави во кино салите на 11-ти август оваа година. Филмот излегува во правото време, во време кога адаптациите на видео игрите забележуваат голем успех во Холивуд, бидејќи филмот „Super Mario Bros.“ сега заработи повеќе од 1 милијарда во Боксофисот. Иако веќе таа бројка за жал можеби нема да се зголеми бидејќи целиот филм беше објавен на Твитер од луѓе кои што мислат дека се фраери со тоа што го направија. За разлика од Super Mario Bros., Gran Turismo технички не се заснова на самата игра, туку всушност вистинската животна приказна на ликот Jann Mardenborough. Ликот започнал како обожавател на видео игрите на PlayStation, но на крајот станува професионален возач на трки.

Во филмот улогата на Mardenborough ќе биде толкувана од актерот Archie Madekwe, покрај него ќе биде фамозниот David Harbour. Он исто така правеше добри тизери, велејќи му на Collider минатата година дека Gran Turismo ќе има „висцералност на овој филм, на овој свет на видео игри што е толку кул“.

МАРКЕТИНГ

About The Author

Во последниве денови, една бизарна игра на Steam стана популарна – BANANA. Премисата на оваа игра е дека играчите кликаат на банана додека не заработат нови банани… Тоа е тоа… Да умре човек од кринџ! Но, има огромен пресврт во играта – луѓето периодично заработуваат случајни скинови (или овде може да се каже ‘кори’ од Банани) од различни реткости со кои можат да направат профит, продавајќи ги на Steam Market на други корисници…

Проблемот е во тоа што развивачот препознал дека огромното мнозинство од 700.000 врвни играчи снимени на Banana се ботови. Со оваа игра што користи „помалку од 1%“ од ресурсите на вашиот компјутер, луѓето поставуваат илјадници лажни профили за да ја водат оваа игра базирана на кликање со надеж дека ќе обезбедат и продаваат ретки скинови од банани, чиишто вредности брзо растат.

Од Бананче до Профитче

Во моментов, најскапите скинови (иако сакам да ги кажувам ‘Кори’ во овој случај) од банани што се продаваат на пазарот достигнаа повеќе од 1.000 долари, поради што се вклучуваат корисници со армии на ботови. Во интервју за медиумот Polygon, развивачот на играта призна дека станува збор за „легална грешка со глич за бесконечни пари“, а тимот размислуваше колку време ќе биде потребно пред Valve да се вклучи за да ја уништи играта.

Целата игра е вака:

  • Отворете ја Бананата
  • Кликајте на Бананата
  • Добивајте Дропови/Скинови
  • Тоа е тоа

Во интервјуто, развивачот потврди дека кога бројот на играчи бил 141.000, само една третина од тие играчи биле вистински. Останатите биле ботови. Додека повеќето корисници ги продаваат своите скинови од банани за едноцифрени центи, некои заработиле стотици долари преку играта. Исто така, развивачот го турка аспектот на играта за ангажирање во заедницата, нагласувајќи дека корисниците придонесуваат со своите дизајни, што на неодредено време го зголемува бројот на скинови од банани достапни за отклучување.

На Steam, Banana се рангира повисоко од Dota 2, PUBG, Apex Legends и GTA 5 во однос на вкупниот број на играчи, дури и ако повеќето од тие „играчи“ се ботови управувани од функциите за автоматско кликнување.

КЛИКАЈ

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!