Купување на PS5 ќе стане Многу Полесно Оваа Година

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Гигантите од PlayStation на нивниот Блог објавија многу интересен игран трејлер кој го носи името “Live from PS5” каде што гледаме многу игри во нашиот свет! Во видеото има многу интересни Easter Eggs како што например кога ќе ја добиеме “Marvel Spider-Man 2” и многу повеќе. Но најголемиот стејтмент што PlayStation беше тоа што најавија дека премногу конзоли доаѓаат насекаде во светот и повеќе нема да има големи фалења со тоа што да не можеме да си купиме директно кога ќе одиме во продажен салон.

Since the launch of PlayStation 5 just over two years ago, we’ve introduced incredible games like God of War Ragnarök, Ratchet & Clank: Rift Apart, Gran Turismo 7, Horizon Forbidden West and Returnal, which showcase the boundless creativity of our development community and the extraordinary experiences they’ve been able to build on our platform.

To all our fans: thank you for your patience as we navigated unprecedented demand for the PS5 console amid global challenges. If you’re looking to purchase a PS5 console, you should now have a much easier time finding one at retailers globally.

PlayStation Блог

“Live from PS5” ги претставува имерсивните светови на Видео Игрите

Во видеото може да видиме како премногу светови од игрите на God of War, Horizon, Spider-Man, Ratchet & Clank ext. влегуваат во реалниот свет и се спојуваат со нашиот. Причина за тоа е што од PlayStation сакаат да ни претстават што нуди самата конзола и што треба да очекуваме во иднина. Конзолата дава “High-fidelity 4K visuals, haptic feedback, adaptive triggers, 3D audio и lightning-fast loading” што им овозможува на девелоперите да креираат многу големи и имерсивни игри и светови.

Новите игри, додатоци и карактеристики на платформата за PS5 доаѓаат во 2023 година

We are humbled by the support for PS5 from our community and are passionate about growing the best lineup of PlayStation games we’ve ever delivered. Last week, players stepped into the world of Athia in Square Enix’s spellbinding new PS5 exclusive, Forspoken. With more anticipated games coming this year like Assassin’s Creed Mirage, Final Fantasy XVI, Hogwarts Legacy, Marvel’s Spider-Man 2, Resident Evil 4: Remake and Street Fighter 6, as well as upcoming expansions like Destiny 2: Lightfall and Horizon Forbidden West: Burning Shores, 2023 is shaping up to be an amazing year for PS5 players.

PlayStation Блог

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

E3 2023 полека но сигурно умира и изгледа дека ќе си замине во историјата, бидејќи издавачот на видео игри Ubisoft денес потврди дека повеќе нема да присуствува на настанот. За прв пат од 2019 година, Е3 треба да се врати овој јуни во Лос Анџелес, Калифорнија. По повеќекратните откажувања како резултат на пандемијата COVID, E3 2023 изгледаше како прва конвенција што на крајот ќе ја обедини целата индустрија за игри. Наместо тоа, слично како и многу други издавачи, Ubisoft сега избра да седи настрана и да си седат дома.

Во изјавата дадена до VGC, Ubisoft потврди дека нема да се појават на E3 2023. Првично, Ubisoft се обврза да се појави на E3 ова лето се додека настанот се случува. И покрај фактот дека E3 сè уште се случува многу, сепак, Ubisoft на крајот се врати на својот збор и нема да одлучи да ги насочи своите претстојни игри ова лето на поинаков начин.

“E3 has fostered unforgettable moments across the industry throughout the years. While we initially intended to have an official E3 presence, we’ve made the subsequent decision to move in a different direction, and will be holding a Ubisoft Forward Live event on 12th June in Los Angeles. We look forward to sharing more details with our players very soon.”

Изјава од Ubisoft

Како што истакнаа од Ubisoft, сепак они ќе направат нешто овој јуни кога ќе ја одржат својата следна презентација на Ubisoft Forward. Во последниве години, Ubisoft почна да има повеќе свои преноси во живо за да објавуваат големи најави. И додека сè уште не е познато што ќе има јунскиот Ubisoft Forward, се чини веројатно дека во овој момент ќе се појават нови информации за Assassin’s Creed Mirage, Skull & Bones и Avatar: Frontiers of Pandora.