Друштвени игри

Сите детали за новата Horizon Forbidden West Друштвена Игра

Официјалниот блог на PlayStation штотуку ги објави клучните детали за приказната и играта за новата друштвена игра Horizon Forbidden West: Seeds of Rebellion. За само една година, Guerrilla работeле со тимот на Steamforged Games за да донесат целосно кооперативно искуство, управувано од наративност, поставено во светот на Horizon. Horizon Forbidden West: Seeds of Rebellion започнува

Прочитај повеќе
PC PlayStation

Horizon Forbidden West е следната PlayStation ексклузива која доаѓа на PC

Sony ја најавија Horizon Forbidden West: Complete Edition за PlayStation 5 и прситигнува следниот месец на PS5, а за PC на почетокот на следната година. Ова издание на најновите авантури на Aloy ја вклучува основната игра и DLC Burning Shores, заедно со избор на додатоци. На PlayStation 5, комплетното издание доаѓа на 6-ти октомври со

Прочитај повеќе
Новости

Најголемите Игри за 2023 Пристигнуваат во Февруари

Изгледа дека 2023 година ќе биде голема година за индустријата за видео игри, а февруари е првиот вкус на она што претстои. Иако јануари имаше некои значајни изданија, тој беше прилично бавен месец во споредба со она што го има во февруари. Овој месец играчите повторно ќе го посетат еден од најпознатите светови во целата

Прочитај повеќе
PlayStation

Купување на PS5 ќе стане Многу Полесно Оваа Година

Гигантите од PlayStation на нивниот Блог објавија многу интересен игран трејлер кој го носи името “Live from PS5” каде што гледаме многу игри во нашиот свет! Во видеото има многу интересни Easter Eggs како што например кога ќе ја добиеме “Marvel Spider-Man 2” и многу повеќе. Но најголемиот стејтмент што PlayStation беше тоа што најавија

Прочитај повеќе
PlayStation

Во изработка е следната Horizon игра

Guerrilla Games работат на следната Horizon игра која ќе биде онлајн проект поставен во универзумот Horizon. Развивачите на PlayStation ја потврдија оваа игра со тоа што поставија оглас каде што бараат луѓе кои ќе работат на оваа игра на нивните социјални мрежи. Веста е споделена на посебни социјални мрежи на Guerrilla Games, каде што развивачот

Прочитај повеќе
Игрици

Првата експанзија на Forza Horizon 5 протече на Steam

Експанзија за Forza Horizon 5 е забележана на Steam, но сепак брзо е се тргна од Steam сајтот. Страницата откри дека Forza Horizon 5 „Expansion 1“ ќе биде: Hot Wheels. Отидовме од тргачки коли на игрички? Звучи интересно! Но сепак ова не е првиот пат кога се прави соработка меѓу Forza и Hot Wheels. Уште

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Протекоа многу инфорамции за Horizon серијата која ја припремаат Netflix

Релативно неодамна дознавме за претстојната ТВ адаптација на серијалот од Guerrilla – Horizon, но веќе деталите за концептот на серијата, приказната и што да очекуваме протекоа во јавност. Според инсајдерот во индустријата Jeff Grubb, ТВ-шоуто на Netflix ќе го носи името “Horizon 2074” и ќе биде „поделено помеѓу временската линија што ја гледате во игрите

Прочитај повеќе
Игрици

Horizon Call of the Mountain за PSVR2 доби нов трејлер со гејмплеј

Guerilla Games понуди прв соодветен поглед на Horizon Call of the Mountain за PSVR2, заедно со веста дека сега е достапно бесплатно ажурирање за Horizon Forbidden West на PS4 и PS5, додавајќи ultra hard difficulty, New Game+ и други работи како што се козметика и менување на скилови. Horizon Call of the Mountain, кој беше

Прочитај повеќе