PlayStation

На The Game Awards ќе биде најавено DLC за God of War Ragnarök

Нов извештај тврди дека God of War Ragnarök DLC ќе биде објавен подоцна оваа година, веројатно на The Game Awards. Веста доаѓа благодарение на шпанскиот медиум Areajugones, кој претходно известуваше за точни протекувања во минатото. Според медиумот, веста доаѓа од „извори блиски до Sony“ кои тврдат дека DLC би можел да дојде како сопствена самостојна

Прочитај повеќе
PlayStation

Во изработка е продолжение на God of War

Според еден од најпозантите луѓе во индустријата на гејмингот кој си го изгради името со тоа што правење протекувања на многу инфомрации дознаваме дека студиото Santa Monica – тимот одговорен за серијата God of War – работи на продолжение на God of War Ragnarok, меѓутоа, во моментов не е навистина јасно дали е тоа само

Прочитај повеќе
PlayStation

Новата God of War игра е веќе во изработка за PlayStation 5

Изгледа дека во моментов веќе се развива новата игра God of War во Santa Monica Studios и PlayStation, веројатно за PS5, но веројатно и за PS6. во 2018 година, серијата God of War беше рестартирана и достигна огромен успех. Потоа, во 2022 година, ова беше проследено со продолжение, God of War Raganrok. Исто како и

Прочитај повеќе
Новости

Teenage Mutant Ninja Turtles: The Last Ronin е официјално најавена од THQ Nordic

Издавачот THQ Nordic и девелоперите Black Forest Games после големи протекувања и тизерчиња официјално ја најавија Teenage Mutant Ninja Turtles: The Last Ronin за PlayStation 5, Xbox Series S/X и PC. Играта е според еден од најпродаваните стрипови кој што го носи истото име. Продажбата е огромна бидејќи приказната е целосно уникатна и нешто што

Прочитај повеќе
PlayStation

God of War Ragnarök доби NewGame+

Барате изговор да ја земте во раце Leviathan Axe за уште една авантура? Почнувајќи од денес, има ново ажурирање за God of War Ragnarök со многу нови содржини, сите изградени околу робусниот режим New Game Plus. Новата NewGame+ се отвора за секој што ја победил играта, а целата ваша опрема и вештини ќе дојдат заедно

Прочитај повеќе
PlayStation

Купување на PS5 ќе стане Многу Полесно Оваа Година

Гигантите од PlayStation на нивниот Блог објавија многу интересен игран трејлер кој го носи името “Live from PS5” каде што гледаме многу игри во нашиот свет! Во видеото има многу интересни Easter Eggs како што например кога ќе ја добиеме “Marvel Spider-Man 2” и многу повеќе. Но најголемиот стејтмент што PlayStation беше тоа што најавија

Прочитај повеќе
PlayStation

God of War Ragnarök добива Бранови од Негативни Рецензии

God of War Ragnarök е ужасно погодена со бран на негативни критики од корисниците по едно од најуспешните лансирања во историјата на видео игрите, и најдоброто лансирање во историјата на PlayStation. God of War Ragnarök беше една од најочекуваните игри за оваа 2022 година. Претходникот ја освои најголемата награда – Game of the Year во

Прочитај повеќе
PlayStation Поп-култура

Christopher Judge сака да го игра Kratos и во Адаптацијата на Amazon Prime

Актерот од God of War Ragnarok –Christopher Judge, кој го дава гласот и глумата на Kratos во игрите сега сака да го глуми големиот Kratos и во ТВ играната адаптација која ќе биде правена од Amazon Prime. Kratos е еден од најпознатите иконски ликови во светот на игрите. Датира од времето на PS2 кога Kratos

Прочитај повеќе
PlayStation

God of War Ragnarok го направи најголемото лансирање во историјата на PlayStation

Иако се претпоставуваше дека God of War Ragnarok ќе биде огромен успех за PlayStation за затворање на 2022 година, излезе дека играта се покажа многу подобро од било кое очекување! Од првото лансирање во 1994 година, PlayStation до сега има голем број на успешни франшизи како The Last of Us, Uncharted, Ratchet & Clank и

Прочитај повеќе
PlayStation

Организацијата PETA бараат во God of War Ragnarok да има “Peta Mode” каде што ќе нема насилство врз Животни

Повеќето луѓе знаат дека сè што ќе му застане на патот на големиот и веќе стариот Kratos нема да заврши баш сјајно. Без разлика дали тоа е со сечилата, секирата или само со рацете на Kratos, знаеме дека премногу крв е пролеана од негова страна, посебно кај суштествата и животните. Поради таа причина групата за

Прочитај повеќе