PC

Нов Forever Skies трејлер прикажува Extended Look на FPS Survival играта

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Далеку од дома објави нов трејлер за својата претстојна научно-фантастична игра за преживување во прво лице, Forever Skies, и ја прикажува импресивната вертикалност што играчите ќе се движат на напуштена, изнемоштена Земја.

Forever Skies беше откриен уште во јануари. Далеку од дома тогаш покажа дека играчите ќе контролираат научник кој се враќа на уништената Земја за да бара остатоци додека открива што се сменило на нивната поранешна матична планета. По еколошка катастрофа, Земјата остана силно обложена со дебел слој отровна прашина и ќе треба да откриете зошто се случило тоа и како да ја преживеете додека сте таму. Во срцето на истражувањето за преживување на играта е вашата воздушна база, која е како научно-фантастичен воздушен брод што служи како ваше седиште.

„И пешки и во нивниот целосно приспособлив воздушен брод, играчите мора да истражуваат урнатини над и под прашината во овој чуден нов свет, собирајќи примероци и ловејќи специфични видови вируси за да најдат лек за она што останало од човештвото, моментално раселено во орбитата на Земјата. “, се вели во соопштението за медиумите. „Новата научна технологија, особено употребата на системи за поправка на наноботови и напредокот во биологијата и биотехнологијата, ќе им помогне на играчите на нивното патување. Но, површината стана опасна и гостопримлива средина во отсуство на човештвото. Се појавија еволуирана фауна и флора и љубопитни нови микроорганизми, што ги прави луѓето сега вонземјани на нивната матична планета“.

Forever Skies ќе биде игра за еден играч кога ќе се појави во Ран пристап оваа година на PC, но Далеку од дома има планови да додаде поддршка за соработка и конзола на неа. Како што можете да видите во трејлерот погоре, Forever Skies содржи многу уништени места за посета, а и покрај еколошкото уништување, визуелно изгледа одлично. Снимката во трејлерот е пред-алфа снимка во играта, според Far From Home, но сите ќе можеме практично да ја користиме некаде оваа година кога Forever Skies ќе се појави на Steam Early Access. Во меѓувреме, задолжително погледнете го трејлерот за откривање на Forever Skies од јануари.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Обожавателите често се фрустрирани за должината на времето помеѓу играта и нејзиното продолжение, но на некои наслови им треба многу подолго за да се објават од другите. Земете ја Beyond Good & Evil 2 за пример; првиот трејлер на играта од Ubisoft беше објавен пред повеќе од 5.200 дена. Како што истакнува Brendan Sinclair од GamesIndustry.biz, тоа е значително подолго од 5.156 дена што го одвојуваа објавувањето на Duke Nukem Forever во 1997 година и неговото објавување во 2011 година. „најдолг период на развој на видео игра“.

Sinclair ја истакна должината на времето во твит, што може да се најде вградено подолу.

Додека некои Твитерџии се спротивставија на споредбата, Sinclair продолжи да изјави дека таа всушност е соодветна; верзијата на Duke Nukem Forever што беше објавена беше сосема поинаква од онаа во развој во 90-тите. Слично на тоа, Beyond Good & Evil 2 сигурно е далеку од играта која Ubisoft прв ја откри. И двата титули, исто така, видоа дека развојот започнува и запира многу пати додека насоката на секоја игра се менуваше. Тоа не е невидено во индустријата за видео игри, но неколку други игри забележале вакви доцнења!

Во овој момент, навистина е тешко да се замисли како може да изгледа Beyond Good & Evil 2 кога ќе излезе. Поминаа речиси две децении откако беше објавена првата игра, а оттогаш индустријата доста се промени. Beyond Good & Evil едвај беше голем продавач кога беше објавен во 2003 година, но љубителите на првата игра ќе сакаат да видат некои опипливи врски помеѓу двата наслови. Да се ​​направи нешто што ќе ја привлече публиката ново и старо е секогаш предизвик за продолжение, и тоа можеби е причината поради која на Ubisoft му требаше толку долго за да се случи Beyond Good & Evil 2. Играта моментално нема датум на издавање или каков било прозорец за издавање, така што фановите само ќе треба да продолжат да чекаат и да се надеваат на најдоброто!