Новости

Jessie Buckley ќе ја има главната улога во The Dark Pictures Anthology: The Devil In Me

Антологијата на Dark Pictures: The Devil In Me е претстојниот дел од колекцијата хорор игри на Supermassive Games и финалето на сезоната. Досега, филмски трејлер ја воспостави атмосферата за претстојните стравови, а сега знаеме дека во играта ќе глуми актерката номинирана за Оскар, Џеси Бакли. Бакли ќе го позајми својот глас и сличност на протагонистот […]

Прочитај повеќе
PC

Нов Forever Skies трејлер прикажува Extended Look на FPS Survival играта

Далеку од дома објави нов трејлер за својата претстојна научно-фантастична игра за преживување во прво лице, Forever Skies, и ја прикажува импресивната вертикалност што играчите ќе се движат на напуштена, изнемоштена Земја. Forever Skies беше откриен уште во јануари. Далеку од дома тогаш покажа дека играчите ќе контролираат научник кој се враќа на уништената Земја […]

Прочитај повеќе
Новости

SF хоророт Quantum Error е жив и има нов Story Trailer

Бидејќи цела година не слушнавме ништо ново за SF хорор шутерот Quantum Error, многумина целосно заборавија на тоа. Но, точно една година откако видовме долга демонстрација на игра, студиото TeamKill Media одлучи да не изненади со нов триминутен трејлер со приказна, кој се состои од прилично голема количина на игра што работи на Unreal Engine […]

Прочитај повеќе
Новости

Нови детали за играта Texas Chain Saw Massacre

Gun Media повремено ја ажурираше страницата на The Texas Chain Saw Massacre со нови информации за играта, без разлика дали се работи за целокупната приказна или за скришум механиката што управува со тоа како играчите ќе ги избегнат убијците контролирани од играчите. Оваа недела, студиото сподели детали за актерската екипа на „Жртви“, како што ги […]

Прочитај повеќе
Поп-култура

Marjorie Liu и Sana Takeda се здужија повторно да креираат The Night Eaters хорор трилогија

Креативниот тим зад најпродаваниот New-York Time серијал, Monstress, повторно се обединува за нова хорор трилогија во Abrams Books. Добитничката на Ајснер и најпродаваната авторка Марџори Лиу и илустраторката Сана Такеда повторно се заедно за The Night Eaters, а Abrams ComicArts ја купува нивната нова трилогија. Договорот за три книги за правата во Северна Америка беше […]

Прочитај повеќе
Новости

Девелоперите на Until Dawn ја прикажаа својата нова игра – The Quarry

Деелоперите Supermassive Games и паблишерот 2K Games ја прикажаа својата нова хорор игра која што го носи името “The Quarry” од како ја најавија буквално вчера. Во разбој за PC, PS4/5, XBOX Series S/X, новата хорор игра треба да излезе ова лето, а денес го добивме нејзиниот прв официјален трејлер. Од трејлерот може да видиме […]

Прочитај повеќе