PC

Најавен е продолжетокот на Hyper Light Drifters – Hyper Light Breaker

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Gearbox Publishing и развивачот Heart Machine го објавија Hyper Light Breaker, целосно 3D продолжение на нивниот инди хит Hyper Light Drifter. Hyper Light Breaker моментално е потврден само за Windows PC (преку Steam) и првично ќе започне преку Steam Early Access некаде во 2023 година.

„Лудо е да се мисли дека поминаа шест години откако го објавивме Hyper Light Drifter. Долгото патување од проектот од соништата да се започне во 2013 година до сега беше неверојатно. Се чувствуваме длабоко среќни што можеме да ја прославиме франшизата на овој начин. Crowdfunding за играта ги надмина нашите најлуди очекувања, што доведе до тоа милиони играчи од целиот свет да се заљубат во Hyper Light Drifter. Навивачите тогаш ја положија својата доверба во нас за да ја исполниме визијата; едвај чекаме нашата заедница да го доживее Hyper Light Breaker – тоа е нов пат и кулминација на сето она што го научивме во изминатите осум години на развој во Heart Machine.

Alx Preston, креаторот на Hyper Light Drifter

„Како огромни обожаватели на Hyper Light Drifter, ние сме воодушевени што ќе соработуваме со Heart Machine за да помогнеме во оживување на Hyper Light Breaker. Hyper Light Drifter има страсна заедница на играчи кои се заљубиле во уникатната презентација на играта, а Hyper Light Breaker ќе го подигне тоа со својот стилски 3D свет и само незаборавниот уметнички стил. Играчите ќе сакаат да го истражуваат Hyper Light универзумот како никогаш досега“.

Yoon Im, претседателот на Gearbox Publishing San Francisco

Еве го трејлерот за откривање:

Еве преглед на играта:

“Влезете во Overgrowth, нова земја во светот на Hyper Light. Играјте сами или со пријателите за да истражувате масивни биоми, да победите брутални чудовишта, да создадете нови градби, да ги преживеете мистериозните круни и да го соборите семоќниот крал на бездната во оваа акциона лажна авантура од креаторите на Hyper Light Drifter.”

A BRAND NEW 3D WORLD TO EXPLORE

  • A world in disarray, with mysteries to solve, vicious enemies to fight, and fully 3D environments to explore
  • A vast, ever-changing world awaits with massive, open biomes and deep labyrinths
  • Use your wall-dashing, hoverboard, glider and more for incredible freedom across landscapes

LEAD THE BREAKERS

  • Play single player or lead your team of Breakers through the Overgrowth in online co-operative play
  • Face hordes of enemies and gigantic bosses in frenetic third-person combat

EXPLORE, COLLECT AND DESTROY

  • Discover and unlock a wide arsenal of weapons and items to create the perfect build for every run
  • Learn more about the Overgrowth and the deep storylines hidden within with each death and subsequent attempt

HELP THE SETTLEMENT

  • Help a settlement flourish, bringing with it colorful characters and permanent upgrades
  • Visit the settlers between each run and discover their stories

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Втората сезона на Overwatch 2 ќе започне следната недела на 6ти декември! Ажурирањето на сезоната носи нов херој во играта заедно со нова мапа, Battle Pass, празнична козметика и многу повеќе…

Оваа вест доаѓа преку новиот трејлер за 2та сезона на Overwatch 2, објавен денеска, кој можете да го погледнете подолу, заедно со нов блог пост од Blizzard. Во трејлерот, го гледаме новиот херој кој се приклучува на списокот на херои – Ramattra како и новата експорт Shambali мапа која влегува во редовната ротација на играта заедно со досегашните. Исто така го гледаме новиот Mythic скин на Junker Queen достапен во новиот Battle Pass како и поглед на некои од празничните скинови од претстојните празнични настани.

With a new season comes a new map pool. Along with our newest map, Shambali Monastery, players can anticipate the return of a fan-favorite, Rialto, and the most epic place on earth, Blizzard World. We’ll be visiting Oasis and Nepal at different times of the day and rotating out Hollywood and Watchpoint: Gibraltar. As a reminder, all off-rotation maps will continue to be available in custom games.” 

Blizzard

Blizzard вели дека темата на 2-та сезона е грчката митологија, што објаснува зошто митските скинови од Battle Pass е Zeus Junker Queen. Овој скин ќе вклучува нови прилагодувања, модели на оружја, гласовни линии и специјални ефекти. Легендарниот скин на Poseidon Ramattra и Легендарниот скин од Hades Pharah може да се заработи и со квестови.

“These heroes and several others will be imbued with awesome god-like powers in our new Battle for Olympus game mode. This new limited-time event will start on January 5 and last until January 19.”

Blizzard

Blizzard исто така враќа два празнични настани: Winter Wonderland and Lunar New Year. Секој настан оваа сезона, вклучувајќи ја и битката за Олимп, ќе има скин како награда што можете да се заработи со играње и исполнување предизвици. Можете исто така да заработите помали работи од сезона 2 со гледање стримери на Overwatch 2 на Twitch.

Сезона 2, исто така, носи неколку промени во рамнотежата на Overwatch 2. Blizzard вели дека се фокусира на масакрирањето на Sojourn’s Rail Gun на растојание за сезона 2, во обид да ги поттикне играчите да ја „искористат големата мобилност на Sojourn за да го затворат растојанието за повеќе да има уништувања”. Doomfist добива „значајни промени кои подобро ја поддржуваат неговата улога како Tank на тимот, додека сè уште го одржува јадрото на стилот на игра на неговиот идентитет на херој“. Севкупно, Blizzard вели дека може да очекувате прилагодувања за Ana, Bastion, Junker Queen, Kiriko, Mercy и Symmetra кога ажурирањето на сезона 2 ќе биде објавено на 6 декември.