Порт од играта The Last Friend за Nintendo Switch пристигнува во април 2022

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Издавачот Skystone Games и ко-програмерите Stonebot Studio и Ludus Games објавија дека пристаништето Last Friend Switch стартува во април 2022 година. Пристаништето Last Friend Switch стартува на 7 април 2022 година и цената е поставена на 14,99 долари. Достапно е и демо за репродукција на eShop.

The Last Friend првично беше објавен за Windows PC (преку Steam и Epic Games Store) во септември 2021 година.

Еве го новиот трејлер:

“Во свет кој стана уште една пост-апокалиптична иднина каде што човештвото е расеано од хаос, уништување, неконтролираното мутанти и нешто што се нарекува преживување, се случува нешто уште позлобно… Светските кучиња исчезнуваат! Сега влегува Алфа (вие) кој на рана возраст го изгубил најдобриот пријател на својот човек…Патувајќи по пустелија наидува на некои мутанти до недоволно ловење на изгубено кученце! За време на оваа битка тој открива дека има способност да разбере што може да каже кученцето и неговото име е Т. Хуан! Сега Т. Хуан се придружува на Алфа во оваа голема авантура барајќи одговори за тоа што навистина им се случило на сите кучиња. Време е да им се придружите и да ги ставите шепите на тротоарот! Вуф!”

Преглед на играта

Карактеристики:

  • Got to Pet them All – From the warm and fluffy Newfoundland who has a healing passive, the Tibetan Mastiff with a beast mode unlocked, and to the ever charismatic Beagle, it’s up to you to rescue these fearless pups and then set them loose on the bad guys!
  • Welcome to the World, Pup – The world has changed and some could even say it’s gone to the dog house…WOOF!!! Get ready to explore deserted badlands, ruined cities, a military base or two and not to mention forgotten jungles teeming with challenges as you set out in an upgradable RV!
  • Who let the ‘Brawl’ out – It’s a dog eat dog world out there so best bring your best when it comes to going all paws with the various bad guys you’ll be sure to face!
  • A Unique Bark on Tower Defense – Your bite isn’t your only defense when dealing with overly tanned mutants, electrifying enemies, and one or two tofu aficionados! From super soakers, steel walls, and wire traps you’ll have your pick of the litter when it comes to offensive and defensive options to protect your yard!

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.