Колумна

Borderlands 4 и Tiny Tina’s Wonderlands 2 Официјално Протекоа дека се во изработка

Изгледа дека Gearbox работи на две нови игри од универзумот на Borderlands. Една од овие игри е Borderlands 4, што не е изненадување. Со успехот на Borderlands 3, и Borderlands and Borderlands 2 пред неа, четвртиот главен дел од серијата Borderlands секогаш требаше да се случи порано отколку подоцна. Она што е малку изненадувачки е

Прочитај повеќе
PC Игрици

Tales From The Borderlands се враќа во живот ова лето

Gearbox се далеку од завршување со франшизата на Borderlands по објавувањето на Tiny Tina’s Wonderlands и со претстојниот филм Borderlands кој е во постпродукција моментално. Компанијата денеска објави дека популарниот спиноф на Borderlands се враќа оваа година и тоа е нормално познатата игра Tales from the Borderlands. Компанијата ја сподели оваа информација на официјалниот Twitter

Прочитај повеќе
PC

Најавен е продолжетокот на Hyper Light Drifters – Hyper Light Breaker

Gearbox Publishing и развивачот Heart Machine го објавија Hyper Light Breaker, целосно 3D продолжение на нивниот инди хит Hyper Light Drifter. Hyper Light Breaker моментално е потврден само за Windows PC (преку Steam) и првично ќе започне преку Steam Early Access некаде во 2023 година. „Лудо е да се мисли дека поминаа шест години откако

Прочитај повеќе