Star Wars Jedi: Fallen Order 2 треба да биде претставена во мај оваа година

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Star Wars Jedi: Fallen Order 2 можеби е една од најлошо чуваните тајни во игрите. Electronic Arts во основа го потврди продолжението за време на повик за заработка минатото лето, но издавачот беше особено тивок во последните неколку месеци. Па, се чини дека фановите нема да чекаат премногу повеќе за информации, бидејќи наводното откривање доаѓа за време на прославата на Star Wars во мај. Инсајдерот во индустријата Џеф Груб изјави како таков за време на една епизода од подкастот GamesBeat Decides, потврдувајќи го она што многу фанови го очекуваа. Груб има страшно искуство, но читателите сепак треба да го сфатат ова со резерва додека не добиеме официјална потврда.

Ќе слушнеме за тоа во мај на Star Wars Celebration, кога ќе дојде. Затоа, внимавајте на тоа, бидејќи тоа е местото каде што се случува. Сто проценти.

Груб продолжи да зобри дека не е сигурен дали продолжението ќе излезе на крајот на 2022 година или на почетокот на 2023 година. Star Wars Jedi: Fallen Order објавен во четвртиот квартал од 2019 година, па можно е продолжението да биде објавено во исто време на годината. Ако продолжението навистина биде откриено на Star Wars Celebration, се чини како сигурен облог дека играта ќе добие најавен прозорец за издавање, на еден или друг начин. Фановите трпеливо го чекаа враќањето на Кал Кестис и остатокот од екипата на играта, но за среќа, крајот е речиси на повидок!

Претходно овој месец, EA објави дека нема да го одржува својот годишен настан EA Play. Откажувањето веднаш доведе до шпекулации дека продолжението на Fallen Order ќе биде претставено на Star Wars Celebration. Настанот треба да започне на 26-ти мај, а ќе трае до 29-ти мај. Има многу возбуда околу играта, а настанот изгледа како совршено место за објавување на ваков вид. Се надеваме дека настанот и самата игра ќе ја испорачаат возбудата!

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

PlayStation претстави нов трејлер пред објавувањето на God of War Ragnarök.

Овој трејлер, насловен Myths of Midgard, нуди кратко резиме на епот на God of War од 2018 година. Во него глуми Felicia Day, додека таа ја раскажува досегашната приказна за Кратос и Атреус. Во текот на прераскажувањето, кое изобилува со навистина прекрасни уметнички дела, има и мали „изненадувања“ од Мимир што го знае сето тоа.

Има и нов блог за PlayStation кој ја детализира приказната, иако се разбира сето тоа завршува пред да започне Рагнарок. God of War Ragnarök треба да излезе во среда, 9-ти ноември и за PlayStation 4 и PS5.

Пред ова издание, Sony ги детализираше различните изданија што играчите ќе можат да ги добијат. Ова го вклучува и Jotnar Edition, чија цена е 230 долари. За ова, ќе добиете многу фенси физички предмети и дигитален код за играта – но без диск. Како што, за жал, стана норма, сепак, веќе го искористуваат ентузијазмот на обожавателите за серијата God of War, со ограничено издание на верзии на God of War Ragnarök кои се појавуваат на сајтови како што е eBay за повеќе од двојно повисока цена од малопродажбата.