Поп-култура Серии

Star Wars: The Acolyte – Се што знаеме до сега

Иднината на универзумот на Star Wars цвета на Disney+, со голем број акциони и анимирани серии сместени во таа големата галаксија што е фар фар авеј! Една од најинтригантните серии што го погоди тој список е Star Wars: The Acolyte, шоу кое што ќе биде сместено за време на падот на ерата на High Republic. […]

Прочитај повеќе
Новости

Листа на сите 300 карактери кои што се појавуваат во LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Новото протекување на Lego Star Wars: The Skywalker Saga се појави на интернет и се однесува на сите ликови што може да се играат во оваа претстојна игра. Доколку протекувањето е точно (што сè уште не го знаеме), играта ќе има амбициозна листа од 300 карактери, што е огромна, но не изненадува со оглед на […]

Прочитај повеќе
Новости

Star Wars Jedi: Fallen Order 2 треба да биде претставена во мај оваа година

Star Wars Jedi: Fallen Order 2 можеби е една од најлошо чуваните тајни во игрите. Electronic Arts во основа го потврди продолжението за време на повик за заработка минатото лето, но издавачот беше особено тивок во последните неколку месеци. Па, се чини дека фановите нема да чекаат премногу повеќе за информации, бидејќи наводното откривање доаѓа […]

Прочитај повеќе