Songs of Conquest добива Early Access во мај 2022

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Coffee Stain Publishing и Lavapotion објавија дека Songs of Conquest наскоро влегува во раниот пристап.

Додека Songs of Conquest влегува во раниот пристап на 10-ти мај, играта со стратегија/авантура за враќање назад ќе биде достапна за Windows PC и Mac преку Epic Games Store, GOG и Steam.

Songs of Conquest е љубовно писмо до класичните стратешки авантуристички игри од 90-тите како Heroes of Might и Magic. Истражете го светот на фантазијата користејќи војски предводени од моќни магични корисници наречени Вилдерс. Надградете го вашиот град, проширете ја вашата територија и скршете ги ривалите во битките што се базираат на ред. Контролирајте ги старите витези на Арлеон, суштествата на Рана кои живеат во мочуриште, немртвите легии на Лот или вредните платеници на Барја.

Трејлерот за ран пристап можете да го најдете подолу.

Songs of Conquest е стратешка игра базирана на пресврт инспирирана од класиците од 90-тите. Водете моќни волшебници наречени Вилдерс и се впуштајте во непознати земји. Водете битка против армиите што се осмелуваат да ви се спротивстават и ловете моќни артефакти. Светот е зрел за преземање – зграпчете го!

Карактеристики

  • Авантура чека – Истражете широк спектар на мапи со различни непријатели и вреден плен. Вклучете се во контрастни биоми со уникатни непријателски фракции, средини и боишта.
  • Изградете империја – Управувајте со ресурсите, истражувајте нови достигнувања и проширете го вашето кралство. Планирајте ги вашите градови да одговараат на вашиот стил на игра – дали ќе користите брутална сила, магија или мешавина од двете? Постојат многу патишта до светска доминација.
  • Wage War – Нурнете во длабок борбен систем користејќи ги способностите на војниците и моќната магија. Комбинирајте трупи за да ги максимизирате достапните магии и потенцијалот за оштетување. Искористете го бојното поле во ваша корист со тоа што барате високо место и заштитувајќи ги тесните грла.
  • Сами или Заедно – Потопете се во епска авантура со еден играч или предизвикајте ги вашите пријатели на чесен дуел, онлајн или локален!
  • Уредувач на ниво во игра – Уредникот на ниво на игра ви овозможува да креирате свои авантури користејќи ги истите алатки што ги користат програмерите за да креираат мапи за кампањи и престрелки. Скрипирајте настани во играта, контролирајте ја саундтракот, пишувајте дијалози и споделувајте ги вашите креации со другите!
  • Четири фракции – Четири фракции се заклучени во епски конфликт. Арлеон, старите витези кои се борат меѓу себе за доминација. Рана, антички племиња кои се борат за опстанок во мочуриштето. Лот, некроманци кои ги подигаат мртвите за да создадат славна иднина. Барја, смели платеници и пронаоѓачи посветени на монети, барут и независност.
  • Хорска кампања – Слушајте ги бардите додека го слават вашиот пат до победата. Секоја од двете кампањи доаѓа со уникатна песна која ја раскажува приказната за вашиот подем и пропаст. Отклучете ги новите стихови додека ги завршувате мисијата, уживајќи во целосната патека на крајот од патувањето.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

PlayStation претстави нов трејлер пред објавувањето на God of War Ragnarök.

Овој трејлер, насловен Myths of Midgard, нуди кратко резиме на епот на God of War од 2018 година. Во него глуми Felicia Day, додека таа ја раскажува досегашната приказна за Кратос и Атреус. Во текот на прераскажувањето, кое изобилува со навистина прекрасни уметнички дела, има и мали „изненадувања“ од Мимир што го знае сето тоа.

Има и нов блог за PlayStation кој ја детализира приказната, иако се разбира сето тоа завршува пред да започне Рагнарок. God of War Ragnarök треба да излезе во среда, 9-ти ноември и за PlayStation 4 и PS5.

Пред ова издание, Sony ги детализираше различните изданија што играчите ќе можат да ги добијат. Ова го вклучува и Jotnar Edition, чија цена е 230 долари. За ова, ќе добиете многу фенси физички предмети и дигитален код за играта – но без диск. Како што, за жал, стана норма, сепак, веќе го искористуваат ентузијазмот на обожавателите за серијата God of War, со ограничено издание на верзии на God of War Ragnarök кои се појавуваат на сајтови како што е eBay за повеќе од двојно повисока цена од малопродажбата.