Update-от за Пиринејскиот Полуостров во Microsoft Flight Simulator е веќе достапен

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Време е да се истражуваат сончеви пејзажи бидејќи Asobo Studio објави дека ажурирањето на Microsoft Flight Simulator од Пиринејскиот Полуостров сега е достапно.

Ажурирањето додава и геолошки и архитектонски подобрувања на нациите на Шпанија, Португалија, Гибралтар и Андора. Со воведувањето на преработениот Пиринејски Полуостров, Flight Simulator го продолжува проширувањето на европската мапа која веќе содржи надградени области како што се Германија и скандинавските земји од претходно објавените Светски ажурирања.

Еве нов трејлер кој го потврдува ажурирањето на Microsoft Flight Simulator Iberian Peninsula:

Еве ги деталите обезбедени од шефот на Microsoft Flight Simulator, Јорг Нојман:

Искусете го неверојатниот сјај на Пиринејскиот Полуостров со најновото светско ажурирање од Microsoft Flight Simulator

Започнете да ги истражувате крајбрежните ќошиња на Медитеранот и Атлантикот, височините на Пиринеите и легендарната архитектура на градовите како Лисабон и Мадрид со Светското ажурирање VIII: Шпанија, Португалија, Гибралтар и Андора. Летајте над базиликата Саграда Фамилија за да ги цените нејзините архитектонски детали, восхитувајте се на иновациите во Аквадуктот Сеговија и богатството на Градот на уметностите и науките во Валенсија.

Во Microsoft Flight Simulator World Update VIII, овој регион е подобрен со различни нови географски подобрувања со висока резолуција, вклучувајќи податоци за надморска височина, фотограметрија и воздушни снимки за неверојатно искуство. Ова ажурирање вклучува четири рачно изработени аеродроми, 99 сопствени точки на интерес (POI), четири патувања во грмушка, четири нови летови за откривање и пет сосема нови предизвици за слетување. Светското ажурирање VIII: Шпанија, Португалија, Андора и Гибралтар е достапно БЕСПЛАТНО за сите сопственици на Microsoft Flight Simulator. Ажурирајте го вашиот симулатор, преземете го World Update VIII и полетајте за да ги искусите богатствата на ова прекрасно европско царство од височините! Небото вика!

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Соберете докази дека вашиот сопружник изневерува и однесете ги на суд во цртаната, мрачна авантуристичка игра My Divorce Story

Веројатно сте стапиле во брак во неколку игри во текот на годините – The Sims 4, Skyrim, My Time at Portia – но немам големо искуство со виртуелен развод. Тоа ќе се промени следниот месец кога ќе се игра вантуристичката игра My Divorce Story, која ја развива јужнокорејски адвокат за развод и се заснова на вистински случаи на развод.

Авантурата (се чувствува малку чудно да се нарече така) започнува кога ќе добиете анонимна порака дека вашиот сопружник изневерува. „Во рок од шест месеци од откривањето на аферата, мора да соберете доволно докази и да ги изнесете пред судот“, се вели на страницата на продавницата на Steam на играта. „Во овој кошмар на животот, мора да одржувате здрав однос со вашиот сопружник. Но, зад грбот на вашиот сопружник собирате докази за успешен развод“.

Звучи како забавно? Шестмесечниот рок е упатување на Граѓанскиот законик на Кореја, член 841, кој вели дека ако брачниот другар извршил дело на „нечистотија“, нивниот партнер може да поднесе барање за развод, но само во рок од шест месеци откако ќе дознае за аферата. Значи, часовникот отчукува во вашата возбудлива потрага да докажете дека вашата вистинска љубов е срање. Во трејлерот можеме да видиме како еден партнер го истражува другиот и станува се посомнителен додека собираат делови од докази, како сметки од ресторани и никулци за билети за кино. Кого го носат на вечера и кино? Сигурно не си ти. Минииграта вклучува боцкање на Вуду куклата на наводно неверниот партнер со игла, што обично не е знак за здрава врска.

И покрај цртаната уметност и нежниот саундтрак, сето ова се чувствува убаво… непријатно? Да, изневерувањето е ужасна работа, но истото е и да се копа по телефонот на вашиот сопружник, да се пробие неговата лозинка за да можете да ги читате неговите е-пошта и да ги следите со GPS. Повторно, не можам да ја пропуштам шансата да играм детектив, дури и ако сите индиции укажуваат на споредната работа на мојот партнер и случајот заврши на суд за развод.

Само точките од куршуми наведени на страницата на продавницата на Steam се мрачни, бидејќи „Најдете предмети што чуваат посебни спомени за двајцата!“ кои потоа стануваат „парчиња на бес и беда што го формираат сведоштвото за крајот на бракот“. Исто така, има повеќекратни завршетоци, па можете повторно и повторно да играте низ скршеното срце за да ги откриете сите. Дали би сакале да го направите тоа? Секако дека би!

Колку и да звучи груб, тоа е интересен концепт и исто толку распространет како што е разводот (Јужна Кореја има стапка на разводи околу 47%, а во САД е околу 45%) тоа е тема што не се истражува многу во видео игрите. Можете да кажете „Да“ на Мојата приказна за разводот на 18 август.