50 Cent направи Голем Тизер за GTA 6

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Grand Theft Auto 6 можеби штотуку беше малку најавена и тизната од страна на легендарниот рапер 50 Cent. Гејмерите ширум светот се трудат да ја видат GTA 6! Тоа е игра која речиси сигурно ќе ги сруши рекордите откако ќе се објави и може многу добро да биде најуспешната видео игра штом ќе ја види светлината на денот. Можеби звучи хиперболично, но Grand Theft Auto V е втората најпродавана видео игра на сите времиња зад Minecraft и луѓето чекаа една деценија за нов влез во криминалната серија. За среќа, Rockstar Games неколку пати потврди дека е во фаза на работа и навидум е негов следен проект, но не знаеме кога да го очекуваме.

Со сето тоа кажано, се чини дека 50 Cent сподели нешто поврзано со GTA 6 на неговиот Инстаграм. Раперот/актерот објави слика од Vice City, адаптација на Мајами во универзумот на Grand Theft Auto и целосно потврдената локација на Grand Theft Auto 6. Раперот истакна дека ќе ја објасни објавата подоцна, но рече дека е „Bigger than Power“ што е името на неговото ТВ шоу на StarZ. Некои, исто така, го сфатија ова за да веруваат дека ова може да значи дека Grand Theft Auto се адаптира за ТВ, иако тоа изгледа малку веројатно бидејќи Rockstar Games беа отпорни на идејата за адаптација во минатото. Можеби мелодијата се промени со доаѓањето на одличните адаптации за игри како The Last of Us.

Се чини поверојатно дека 50 Cent ќе биде прикажан во Grand Theft Auto 6, доколку оваа објава е поврзана со GTA. Не само што тони врвни изведувачи се појавуваат во радио станицата во играта т.е сите игри, туку дури и имаа појавувања во игрите. Dr. Dre најзначајно имаше цело ажурирање центрирано околу него во GTA Online и фановите навистина уживаа. Значи, не е исклучено 50 Cent да се појави во мала улога во GTA 6.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

E3 2023 полека но сигурно умира и изгледа дека ќе си замине во историјата, бидејќи издавачот на видео игри Ubisoft денес потврди дека повеќе нема да присуствува на настанот. За прв пат од 2019 година, Е3 треба да се врати овој јуни во Лос Анџелес, Калифорнија. По повеќекратните откажувања како резултат на пандемијата COVID, E3 2023 изгледаше како прва конвенција што на крајот ќе ја обедини целата индустрија за игри. Наместо тоа, слично како и многу други издавачи, Ubisoft сега избра да седи настрана и да си седат дома.

Во изјавата дадена до VGC, Ubisoft потврди дека нема да се појават на E3 2023. Првично, Ubisoft се обврза да се појави на E3 ова лето се додека настанот се случува. И покрај фактот дека E3 сè уште се случува многу, сепак, Ubisoft на крајот се врати на својот збор и нема да одлучи да ги насочи своите претстојни игри ова лето на поинаков начин.

“E3 has fostered unforgettable moments across the industry throughout the years. While we initially intended to have an official E3 presence, we’ve made the subsequent decision to move in a different direction, and will be holding a Ubisoft Forward Live event on 12th June in Los Angeles. We look forward to sharing more details with our players very soon.”

Изјава од Ubisoft

Како што истакнаа од Ubisoft, сепак они ќе направат нешто овој јуни кога ќе ја одржат својата следна презентација на Ubisoft Forward. Во последниве години, Ubisoft почна да има повеќе свои преноси во живо за да објавуваат големи најави. И додека сè уште не е познато што ќе има јунскиот Ubisoft Forward, се чини веројатно дека во овој момент ќе се појават нови информации за Assassin’s Creed Mirage, Skull & Bones и Avatar: Frontiers of Pandora.