Поп-култура

Трејлерот за GTA 6 рекреиран во реалниот живот

Трејлерот за Grand Theft Auto 6 е еден од најпопуларните трејлери за видео игри што некогаш се објавени. И сега, возбудата е толку голема за играта што дури има луѓе што го рекреираа трејлерот за играта во реалниот живот! Јутјуберот Andrew Levitt објави видео користејќи снимки од реални вести, како и снимки снимени од нивна

Прочитај повеќе
Колумна Новости

GTA 6 Трејлер

Конечно пристигна моментот кој што гејмерите ширум светот со нетрпение го очекуваа! Претставувањето на трејлерот за Grand Theft Auto 6 (GTA 6)! Со овој прв поглед, Rockstar Games направи лудило од возбуда и исчекување во гејмерската заедница! Охх колку добро изгледа овааа!!! Се појавија првите главни и клучни моменти од GTA 6, и сега јасно

Прочитај повеќе
Колумна

Rockstar Games потврдија дека во Декември добиваме трејлер за GTA VI

Конечно се случи! Rockstar Games и Take-Two Interactive конечно објавија кога ќе го видиме откривањето на трејлерот за GTA 6. По години чекање, трејлерот за откривање на GTA 6 ќе се појави во декември 2023 година, потврдија Rockstar Games. Објавата на Твитер гласи: “We are very excited to let you know that in early December,

Прочитај повеќе
Новости

Netflix сакаат да ја купат франшизата Grand Theft Auto

Во новиот извештај на Wall Street Journal е наведено дека Netflix е во преговори со Take-Two Interactive и Rockstar Games за купување на лиценцата за поседување на правата за GTA. Односно сакаат играта да биде на нивната платформа во иднина. Според Wall Street Journal и нивните извори го добивме следново. „Они (Netflix) разговараа за плановите

Прочитај повеќе
Новости

50 Cent направи Голем Тизер за GTA 6

Grand Theft Auto 6 можеби штотуку беше малку најавена и тизната од страна на легендарниот рапер 50 Cent. Гејмерите ширум светот се трудат да ја видат GTA 6! Тоа е игра која речиси сигурно ќе ги сруши рекордите откако ќе се објави и може многу добро да биде најуспешната видео игра штом ќе ја види

Прочитај повеќе