Колумна Новости

Rockstar Games го пуштија трејлерот за GTA 6 порано, играта доаѓа во 2025 година

Конечно пристигна моментот кој што гејмерите ширум светот со нетрпение го очекуваа! Претставувањето на трејлерот за Grand Theft Auto 6 (GTA 6)! Со овој прв поглед, Rockstar Games направи лудило од возбуда и исчекување во гејмерската заедница! Охх колку добро изгледа овааа!!! Се појавија првите главни и клучни моменти од GTA 6, и сега јасно

Прочитај повеќе
Новости

На 5ти декември го добиваме Првиот трејлер за Grand Theft Auto 6

Идемееее!!! Rockstar Games откри дека трејлерот за GTA 6 ќе се појави на 5 декември во 15 часот, ставајќи крај на шпекулациите за тоа кога, каде и како ќе биде објавен. Пред само неколку недели легендарната фирма објави дека ќе ја открие следната генерација на Grand Theft Auto во декември, а сега, знаеме кога. Трејлер!

Прочитај повеќе
Новости

Трилогијата на GTA доаѓа на Netflix Games

Netflix Games објави дека Grand Theft Auto Trilogy (GTA Trilogy) доаѓа на услуга почнувајќи на 14 декември. GTA Trilogy ги содржи GTA 3, GTA Vice City и GTA San Andreas. Играчите ќе можат однапред да се регистрираат за играта почнувајќи од 30 ноември. Ќе биде достапна преку мобилната апликација Netflix, како и на App Store

Прочитај повеќе
Новости

Grand Theft Auto 5 се продава многу повеќе по изјавите за следната Игра од Франшизата

Grand Theft Auto 5 продолжува да создава многу пари и да се продава уште толку повеќе и подобро од најавата на Rockstar Games дека во декемри ќе го видиме првиот трејлер за следната игра од франшизата Компанијата објави дека GTA 5 е продадена во 190 милиони копии од објавувањето во 2013 година. Да направиме една

Прочитај повеќе
Новости

Netflix сакаат да ја купат франшизата Grand Theft Auto

Во новиот извештај на Wall Street Journal е наведено дека Netflix е во преговори со Take-Two Interactive и Rockstar Games за купување на лиценцата за поседување на правата за GTA. Односно сакаат играта да биде на нивната платформа во иднина. Според Wall Street Journal и нивните извори го добивме следново. „Они (Netflix) разговараа за плановите

Прочитај повеќе
Игрици

CJ од GTA веќе го има во Armored Core VI како МОД

Најпознатиот лик од серијалот на GTA – CJ е додаден во новата MEKA игра на FromSoftware во рекордно време Стана традиција во последните неколку години, модерите да го ставаат Карл Џонсон од Grand Theft Auto: San Andreas во сите можни игри каде што имаат шанса за модирање. И со најновата игра на FromSoftware – Armored

Прочитај повеќе
Колумна

Rockstar Games ги купи CFX.RE креаторите на Roleplay серверите на GTA V и Red Dead Redemption 2

Rockstar Games објавија дека ги купиле CFX.RE, групата која стои зад најпопуларните алатки за модирање на GTA 5 и Red Dead Redemption 2. “Today, we are proud to announce that Cfx.re — the team behind the biggest Rockstar roleplay and creator communities, FiveM and RedM — are now officially a part of Rockstar Games,” the

Прочитај повеќе
Новости

50 Cent направи Голем Тизер за GTA 6

Grand Theft Auto 6 можеби штотуку беше малку најавена и тизната од страна на легендарниот рапер 50 Cent. Гејмерите ширум светот се трудат да ја видат GTA 6! Тоа е игра која речиси сигурно ќе ги сруши рекордите откако ќе се објави и може многу добро да биде најуспешната видео игра штом ќе ја види

Прочитај повеќе