Новости

50 Cent направи Голем Тизер за GTA 6

Grand Theft Auto 6 можеби штотуку беше малку најавена и тизната од страна на легендарниот рапер 50 Cent. Гејмерите ширум светот се трудат да ја видат GTA 6! Тоа е игра која речиси сигурно ќе ги сруши рекордите откако ќе се објави и може многу добро да биде најуспешната видео игра штом ќе ја види […]

Прочитај повеќе
Новости

Добри 9 игри како GTA V што треба да ги пробате

Речиси една деценија подоцна, Grand Theft Auto V на Rockstar Games останува неверојатно популарен. Неговиот режим на повеќе играчи, GTA Online, сè уште е една од најиграните игри во светот. И штотуку беше лансиран на PS5 и Xbox Series X/S. Така, на еден или друг начин, многу е веројатно дека сте играле GTA V. Всушност, […]

Прочитај повеќе