The House of the Dead: Remake доаѓа на PC, PS4, Xbox One и Stadia

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Forever Entertainment денес најавија дека The House of the Dead: Remake наскоро пристигнува на PC (Steam и GOG), PS4, Xbox One и Google Stadia на 28 април. Ова е интересна дата бидејќи е 21 ден откако играта беше издадена како ексклузива за Nintendo Switch. Заснован на стариот Arcade Rail-Shooter од 1996 година, The House of the Dead: Remake играчите играат со AMS агент – Thomas Rogan и G додека минуваат низ замок исполнет со зомбиња и други заразени суштества. Играта беше најавена уште во 2021 година за време на Nintendo Indie Showcase. Беше планирано да се појави некаде во 2021 година, но скоро никој не знаеше дека е одложена до 2022 година, при што издавачот во март објави дека ќе излезе на 7 април. Многу тајно и ја презакажаа и најавија нова дата. Можеби бидејќи и самите они со знаење дека нема многу заинтересираност за оваа игра.

Најавата за дополнителни платформи не е ни изненадување ни ништо ново за овие креатори. Panzer Dragoon: Remake, кој исто така е од Forever Entertainment, првпат беше лансирана за Nintendo Switch во март 2020 година, пред да биде објавен за PC, PS4, Amazon Luna и XBOX One до крајот на истата година.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

PlayStation претстави нов трејлер пред објавувањето на God of War Ragnarök.

Овој трејлер, насловен Myths of Midgard, нуди кратко резиме на епот на God of War од 2018 година. Во него глуми Felicia Day, додека таа ја раскажува досегашната приказна за Кратос и Атреус. Во текот на прераскажувањето, кое изобилува со навистина прекрасни уметнички дела, има и мали „изненадувања“ од Мимир што го знае сето тоа.

Има и нов блог за PlayStation кој ја детализира приказната, иако се разбира сето тоа завршува пред да започне Рагнарок. God of War Ragnarök треба да излезе во среда, 9-ти ноември и за PlayStation 4 и PS5.

Пред ова издание, Sony ги детализираше различните изданија што играчите ќе можат да ги добијат. Ова го вклучува и Jotnar Edition, чија цена е 230 долари. За ова, ќе добиете многу фенси физички предмети и дигитален код за играта – но без диск. Како што, за жал, стана норма, сепак, веќе го искористуваат ентузијазмот на обожавателите за серијата God of War, со ограничено издание на верзии на God of War Ragnarök кои се појавуваат на сајтови како што е eBay за повеќе од двојно повисока цена од малопродажбата.