Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves – Новиот филм сместен во светот на D&D

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Претстојниот филм сместен во познатиот магичен свет на Dungeons & Dragons официјално го доби насловот Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves. Wizards of the Coast денес го објавија целосниот наслов на филмот за време на неговата прва презентација на D&D Direct. Во филмот ќе глумат Chris Pine, Michelle Rodriguez, Justice Smith, Regé-Jean Page, Hugh Grant и Sophia Lillis, а ќе биде објавен на почетокот на 2023 година. Официјалениот тизер за филмот може да го погледнете овде:

Новиот филм е во режија на Jonathan Goldstein и John Francis Daley и некако ќе се проба да биде своја кампања која би изгледала како нешто што би можело да се игра со група на пријатели. Односно доколку сте се собрале неколку другари и вашата кампања сте ја напишале во убаво и скоцкано сценарио и сте решиле тоа да го направите во филм со Fantasy жанр. Ова е технички четвртиот филм базиран на Dungeons & Dragons, по група од три филмови објавени во раните 2000-ти. Филмови кои што никој не ги памти денес ако бидеме реални. И не само што никој не ги памти, туку првиот дел помина катастрофално во бокс-офисот во САД, а вториот и третиот дел едвај успеале да бидат прикажани во кино.

„Па, она што ќе го кажам е дека поминавме многу забавно додека го снимавме филмот. Имаше многу смеење. Начинот на кој јас го опишав, е како „Game of Thrones“ измешано со малку Princess Bride, и зачинето со малку Monty Python and the Holy Grail. Многу е забавен. Има многу возбудувања. Мојот лик, тој е оној што сака да организира се, како припремач на забави. Мислам дека ќе биде навистина добро!

Извадок од интервју на Chris Pine за филмот

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Втората сезона на Overwatch 2 ќе започне следната недела на 6ти декември! Ажурирањето на сезоната носи нов херој во играта заедно со нова мапа, Battle Pass, празнична козметика и многу повеќе…

Оваа вест доаѓа преку новиот трејлер за 2та сезона на Overwatch 2, објавен денеска, кој можете да го погледнете подолу, заедно со нов блог пост од Blizzard. Во трејлерот, го гледаме новиот херој кој се приклучува на списокот на херои – Ramattra како и новата експорт Shambali мапа која влегува во редовната ротација на играта заедно со досегашните. Исто така го гледаме новиот Mythic скин на Junker Queen достапен во новиот Battle Pass како и поглед на некои од празничните скинови од претстојните празнични настани.

With a new season comes a new map pool. Along with our newest map, Shambali Monastery, players can anticipate the return of a fan-favorite, Rialto, and the most epic place on earth, Blizzard World. We’ll be visiting Oasis and Nepal at different times of the day and rotating out Hollywood and Watchpoint: Gibraltar. As a reminder, all off-rotation maps will continue to be available in custom games.” 

Blizzard

Blizzard вели дека темата на 2-та сезона е грчката митологија, што објаснува зошто митските скинови од Battle Pass е Zeus Junker Queen. Овој скин ќе вклучува нови прилагодувања, модели на оружја, гласовни линии и специјални ефекти. Легендарниот скин на Poseidon Ramattra и Легендарниот скин од Hades Pharah може да се заработи и со квестови.

“These heroes and several others will be imbued with awesome god-like powers in our new Battle for Olympus game mode. This new limited-time event will start on January 5 and last until January 19.”

Blizzard

Blizzard исто така враќа два празнични настани: Winter Wonderland and Lunar New Year. Секој настан оваа сезона, вклучувајќи ја и битката за Олимп, ќе има скин како награда што можете да се заработи со играње и исполнување предизвици. Можете исто така да заработите помали работи од сезона 2 со гледање стримери на Overwatch 2 на Twitch.

Сезона 2, исто така, носи неколку промени во рамнотежата на Overwatch 2. Blizzard вели дека се фокусира на масакрирањето на Sojourn’s Rail Gun на растојание за сезона 2, во обид да ги поттикне играчите да ја „искористат големата мобилност на Sojourn за да го затворат растојанието за повеќе да има уништувања”. Doomfist добива „значајни промени кои подобро ја поддржуваат неговата улога како Tank на тимот, додека сè уште го одржува јадрото на стилот на игра на неговиот идентитет на херој“. Севкупно, Blizzard вели дека може да очекувате прилагодувања за Ana, Bastion, Junker Queen, Kiriko, Mercy и Symmetra кога ажурирањето на сезона 2 ќе биде објавено на 6 декември.