Протекоа цените за Collector’s Edition на God of War: Ragnarok

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Цените на колекционерското издание на God of War Ragnarok протекоа на интернет и за нив ќе биде потребно малку повеќе парички. God of War Ragnarok е една од најочекуваните игри во 2022 година и тоа најмногу поради тоа што е продолжение на една од најдобрите игри во последната деценија. God of War беше саканото меко рестартирање на веќе иконската франшиза на PlayStation, но овој нов став се фокусираше многу повеќе на приказната и одлучи да преземе позрел пристап кон Кратос и неговите проблеми со гневот. Подарувајќи му дете и принудувајќи го да биде татко и заштитник, му овозможи на Sony Santa Monica да раскаже длабоко емотивна и задоволувачка приказна. Исто така, постави големо продолжение со откривање на Тор на крајот од играта, кој се чини дека е некој вид антагонист во играта.

Бидејќи God of War Ragnarok треба да излезе во ноември, Sony Santa Monica веќе почна да зборува за двете колекционерски изданија на играта. Според Твитер профилот Wario64, најевтиниот едноставно се нарекува колекционерско издание, а најскапиот е изданието Jötnar. Колекционерското издание наводно ќе чини 200 долари, а изданието Jötnar ќе чини 260 долари. Главната разлика помеѓу двете е тоа што Jötnar Edition вклучува неколку дополнителни физички елементи како винил саундтрак, платнена мапа, прстен и некои иглички. Двајцата вклучуваат 16-инчна реплика на познатиот чекан на Thor, Mjolnir. За жал, и покрај високата цена, ниту една верзија не вклучува диск од играта бидејќи Sony се одлучи да вклучи дигитален код за преземање и за верзиите PS4 и PS5 наместо тоа.

God of War: Ragnarok сè уште е покриенa со огромна тајност. Засега, имаме само неколку идеи за тоа каков е генералниот заплет, но останува да се види какво патување ќе одат играчите. Веројатно Sony ќе продолжи да ги молчи работите до поблиску до објавувањето на играта во ноември.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

PlayStation претстави нов трејлер пред објавувањето на God of War Ragnarök.

Овој трејлер, насловен Myths of Midgard, нуди кратко резиме на епот на God of War од 2018 година. Во него глуми Felicia Day, додека таа ја раскажува досегашната приказна за Кратос и Атреус. Во текот на прераскажувањето, кое изобилува со навистина прекрасни уметнички дела, има и мали „изненадувања“ од Мимир што го знае сето тоа.

Има и нов блог за PlayStation кој ја детализира приказната, иако се разбира сето тоа завршува пред да започне Рагнарок. God of War Ragnarök треба да излезе во среда, 9-ти ноември и за PlayStation 4 и PS5.

Пред ова издание, Sony ги детализираше различните изданија што играчите ќе можат да ги добијат. Ова го вклучува и Jotnar Edition, чија цена е 230 долари. За ова, ќе добиете многу фенси физички предмети и дигитален код за играта – но без диск. Како што, за жал, стана норма, сепак, веќе го искористуваат ентузијазмот на обожавателите за серијата God of War, со ограничено издание на верзии на God of War Ragnarök кои се појавуваат на сајтови како што е eBay за повеќе од двојно повисока цена од малопродажбата.