Игрици

Протекоа цените за Collector’s Edition на God of War: Ragnarok

Цените на колекционерското издание на God of War Ragnarok протекоа на интернет и за нив ќе биде потребно малку повеќе парички. God of War Ragnarok е една од најочекуваните игри во 2022 година и тоа најмногу поради тоа што е продолжение на една од најдобрите игри во последната деценија. God of War беше саканото меко

Прочитај повеќе
PlayStation

Sony ја вади Persona 5 од колекцијата за PlayStation Plus

Наместо да добие повеќе наслови во колекцијата PS Plus (колекција на игри од PlayStation 4 кои се бесплатни за секој што ќе купи PlayStation 5), Sony одлучи да отстрани еден. Станува збор за реномираниот и популарен Persona 5 RPG. Sony објави дека играта ќе биде отстранета од колекцијата на 11 мај. Причината за овој чин

Прочитај повеќе
Nintendo

Колекцијата на Nintendo Switch Online се зголемува со 3 ретро SNES и NES игри

По Microsoft и Sony, Nintendo исто така објави игри за своја претплата. Американскиот огранок на Nintendo објави нови „стари“ игри од NES и SNES, кои се достапни денес на услугата Nintendo Switch Online – Earthworm Jim 2 (SNES), Mappy-Land (NES) и Dig Dug II (NES).

Прочитај повеќе
Новости

Jessie Buckley ќе ја има главната улога во The Dark Pictures Anthology: The Devil In Me

Антологијата на Dark Pictures: The Devil In Me е претстојниот дел од колекцијата хорор игри на Supermassive Games и финалето на сезоната. Досега, филмски трејлер ја воспостави атмосферата за претстојните стравови, а сега знаеме дека во играта ќе глуми актерката номинирана за Оскар, Џеси Бакли. Бакли ќе го позајми својот глас и сличност на протагонистот

Прочитај повеќе