CJ од GTA веќе го има во Armored Core VI како МОД

Најпознатиот лик од серијалот на GTA – CJ е додаден во новата MEKA игра на FromSoftware во рекордно време

Стана традиција во последните неколку години, модерите да го ставаат Карл Џонсон од Grand Theft Auto: San Andreas во сите можни игри каде што имаат шанса за модирање. И со најновата игра на FromSoftware – Armored Core VI, не требаше долго некој да го додаде CJ. Всушност, тоа се случи за помалку од 24 часа… Нема ништо подобро!

Armored Core VI е првиот влез во мека франшиза на FromSoftware по повеќе од една деценија. И играта после толку чекање е предобра! Да не се лажеме, играта е специјално направена после огромниот успех кој што го имаше Elden Ring, но може да се каже дека тој хајп е започнат после Sekiro: Shadow Die Twice. Играта всушност има големи инспирации од соулс жанрот што се гледа во играта и се ставени бидејќи се работи за франшиза која што до пред Соулс франшизата беше само за ниш публика. Но, секогаш има простор за подобрување.

Благодарение на брзата работа на модерот на FromSoftware и YouTube-рот Dropoff, Carl Johnson од Grove Street може да се игра во Armored Core VI. Иако, ух… не можете да споредувате МЕКА со Човек… Имате голем Робот и после го имате CJ како е развлечен да личи на некој заебан експеримент од Cyberpunk. Но доколку се прави GTA: San Andreas 2, дефитнитивно ова би било тоа!

Како што споменав погоре, да се додава CJ во сите можни игри сега стана традиција и буквално движење… Благодарение на модерите, познатиот гангстер на Rockstar се појави во римејкот на Zelda, Elden Ring и Resident Evil 2, и во сите игри само неколку дена по нивното издавање. Некој дури ја замени мачката во Stray со CJ, тоа беше хорор!

Сега малку лоши вести… Во моментов, модот CJ за Armored Core VI не е достапен за преземање никаде, вклучувајќи ја и страницата за модови на Dropoff на Nexus. За жал Dropoff (со помош на modder TKPG) можеше да го додаде CJ во најновата игра на FromSoftware за помалку од 24 часа, но за жал за сега можеме само да го гледаме. Се надеваме дека наскоро ќе можеме да се качиме на небото и да умреме 30 пати од џиновски роботи како CJ!!!

МАРКЕТИНГ

About The Author

Во последниве денови, една бизарна игра на Steam стана популарна – BANANA. Премисата на оваа игра е дека играчите кликаат на банана додека не заработат нови банани… Тоа е тоа… Да умре човек од кринџ! Но, има огромен пресврт во играта – луѓето периодично заработуваат случајни скинови (или овде може да се каже ‘кори’ од Банани) од различни реткости со кои можат да направат профит, продавајќи ги на Steam Market на други корисници…

Проблемот е во тоа што развивачот препознал дека огромното мнозинство од 700.000 врвни играчи снимени на Banana се ботови. Со оваа игра што користи „помалку од 1%“ од ресурсите на вашиот компјутер, луѓето поставуваат илјадници лажни профили за да ја водат оваа игра базирана на кликање со надеж дека ќе обезбедат и продаваат ретки скинови од банани, чиишто вредности брзо растат.

Од Бананче до Профитче

Во моментов, најскапите скинови (иако сакам да ги кажувам ‘Кори’ во овој случај) од банани што се продаваат на пазарот достигнаа повеќе од 1.000 долари, поради што се вклучуваат корисници со армии на ботови. Во интервју за медиумот Polygon, развивачот на играта призна дека станува збор за „легална грешка со глич за бесконечни пари“, а тимот размислуваше колку време ќе биде потребно пред Valve да се вклучи за да ја уништи играта.

Целата игра е вака:

  • Отворете ја Бананата
  • Кликајте на Бананата
  • Добивајте Дропови/Скинови
  • Тоа е тоа

Во интервјуто, развивачот потврди дека кога бројот на играчи бил 141.000, само една третина од тие играчи биле вистински. Останатите биле ботови. Додека повеќето корисници ги продаваат своите скинови од банани за едноцифрени центи, некои заработиле стотици долари преку играта. Исто така, развивачот го турка аспектот на играта за ангажирање во заедницата, нагласувајќи дека корисниците придонесуваат со своите дизајни, што на неодредено време го зголемува бројот на скинови од банани достапни за отклучување.

На Steam, Banana се рангира повисоко од Dota 2, PUBG, Apex Legends и GTA 5 во однос на вкупниот број на играчи, дури и ако повеќето од тие „играчи“ се ботови управувани од функциите за автоматско кликнување.

КЛИКАЈ

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!