Netflix го објави официјалниот трејлер за новата Tekken анимирана серија

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Масовно популарната франшиза на боречките видео игри Tekken наскоро ќе го има своето аниме деби во соработка со Netflix, а услугата за стриминг им даде на фановите прв поглед што да очекуваат со својот прв трејлер! Франшизата Tekken е една од најзабележителните серии за борбени игир во моментов таму денес, но франшизата имаше доста проблеми кога станува збор за проширување на други проекти. Фрнашизата направи обид за адаптација во живо во минатото, но се одвиваше добро како што би очекувале. Сега серијата избива со сосема нов медиум.

Netflix откри дека Tekken ќе го има своето деби во целосна аниме серија (не сметајќи го Tekken: The Motion Picture) со Tekken: Bloodline, серија која треба да ја пролагоди верзијата на оригиналната приказна на франшизата на играта, фокусирајќи се на Jin Kazama и неговото издигнување до вештина и мож под бруталното туторство на неговиот дедо Heihachi Mishima. Има закачка за многу од ликовите (понови и постари) кои ќе ги видиме во претстојната серија, а можете да го погледнете трејлерот за Tekken: Bloodline подолу:

Tekken: Bloodline во моментов треба да излезе некое ввреме оваа година. Нема точен датум кога. Netflix допрва треба да открие конкретен датму на објавување до моментот на пишување, ниту пак откри колку епизоди се планирани, а се уште не е откриен ниту продуцентксиот персонал. Но, фановите добија идеја каква приказна да очекуваат со приот синопсис на Tekken: Bloodline.

‘Моќта е сè’. Jin Kazama ги научил семејните вештини за самоодбрана, традиционални боречки вештини во стилот на Kazama, од својата мајка уште на рана возраст. И покрај тоа, тој бил немоќен кога одеднаш се појавило монструозно зло кое уништило се што му е драго, му го променило животот засекогаш. Налутин Jin се заколна себеси затоа што не можеше да го спречи тоа, Jin вети одмазда и бара апсолутна моќ да го изведе.

Синопсисот за Tekken: Bloodline
Постерот за Tekken: Bloodline

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

E3 2023 полека но сигурно умира и изгледа дека ќе си замине во историјата, бидејќи издавачот на видео игри Ubisoft денес потврди дека повеќе нема да присуствува на настанот. За прв пат од 2019 година, Е3 треба да се врати овој јуни во Лос Анџелес, Калифорнија. По повеќекратните откажувања како резултат на пандемијата COVID, E3 2023 изгледаше како прва конвенција што на крајот ќе ја обедини целата индустрија за игри. Наместо тоа, слично како и многу други издавачи, Ubisoft сега избра да седи настрана и да си седат дома.

Во изјавата дадена до VGC, Ubisoft потврди дека нема да се појават на E3 2023. Првично, Ubisoft се обврза да се појави на E3 ова лето се додека настанот се случува. И покрај фактот дека E3 сè уште се случува многу, сепак, Ubisoft на крајот се врати на својот збор и нема да одлучи да ги насочи своите претстојни игри ова лето на поинаков начин.

“E3 has fostered unforgettable moments across the industry throughout the years. While we initially intended to have an official E3 presence, we’ve made the subsequent decision to move in a different direction, and will be holding a Ubisoft Forward Live event on 12th June in Los Angeles. We look forward to sharing more details with our players very soon.”

Изјава од Ubisoft

Како што истакнаа од Ubisoft, сепак они ќе направат нешто овој јуни кога ќе ја одржат својата следна презентација на Ubisoft Forward. Во последниве години, Ubisoft почна да има повеќе свои преноси во живо за да објавуваат големи најави. И додека сè уште не е познато што ќе има јунскиот Ubisoft Forward, се чини веројатно дека во овој момент ќе се појават нови информации за Assassin’s Creed Mirage, Skull & Bones и Avatar: Frontiers of Pandora.