Игрици

JoJo’s Bizarre Adventure: All Star Battle добива DLC со карактерот Wonder of U

Издавачот Bandai Namco и девелоперите CyberConnect2 го објавија JoJo’s Bizarre Adventure: All Star Battle R Season Pass 2, а ликот на содржини за преземање е Wonder of U. Тој ќе започне на 8 декември. Еве преглед на содржината за преземање, преку Bandai Namco: JoJo’s Bizarre Adventure: All Star Battle R е достапно на PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox

Прочитај повеќе
Новости

Mortal Kombat 1 – Враќање назад кон Корените

Новата Mortal Kombat игра е официјално претставена од NetherRealm Studios и WB Games и треба да ја очекуваме на 19 септември која што ќе биде достапна на PC, PS5, Xbox Series X|S и Nintendo Switch. Претставувањето доаѓа благодарение на неколкуте интересни тизери кои што ни ги претставија креаторите на играта и на кои што сите

Прочитај повеќе
Новости

Франшизата Mortal Kombat ќе биде целосно Рестартирана

Наскоро доаѓа Mortal Kombat 12, но.. пресвртот е во тоа што можеби воопшто нема да го носи името Mortal Kombat 12 и нема да е продолжение!? По минатонеделниот тизер, девелоперите од NetherRealm споделија кратко видео од часовник кој интезивно се движи до бројот 12. Како што доаѓа до 11 и се обидува да штиклира кон

Прочитај повеќе
Новости

Project L – Фајтинг играта на League of Legends со многу новости

Паблишерот Riot Games и развивачот Radiant Entertainment споделија многу нови информации за Project L, фајтинг играта која што се класифицира како спин-оф на League of Legends. Project L е сместена во Runeterra, универзумот на League of Legends. Играта ќе биде целосно бесплатна како сите останати игри на Riot Games, и треба да ја видиме негде во

Прочитај повеќе
Игрици

Like a Dragon 8 е официјално Најавена

Like a Dragon 8 беше официјално најавена за време на денешниот RGG Summit со членовите на тимот за креирање и развој на играта. Прикажан е краток трејлер кој ја открива Ichiban Kasuga, протагонистот на Yakuza: Like a Dragon и момчето од серијалот Kiryu Kazuma заедно како стојат во Kamurocho. Ова е првото официјално откривање на

Прочитај повеќе
Новости

Tekken 7 мод, но карактерите се од Elden Ring

Кацухиро Харада ги замоли луѓето „да го прекинат тоа“ откако модот на Tekken 7 на тема Elden Ring беше премногу добар. Режисерот на серијата Tekken се огласи на Твитер за да ги сподели своите размислувања за мод на Tekken 7 кој изгледа толку добро во трејлерот што веројатно можеше да биде официјален кросовер. Модот е

Прочитај повеќе
Новости

Играчите на WWE 2K22 имаат нарпавено скинови за Spider-Man, Moon Knight, Black Adam и уште многу други

Играчите на WWE 2K22 беа зафатени со создавање на речиси сите што можете да ги замислите во пакетот за креатори на ликови и креации на 2K22, вклучувајќи суперѕвезди на WWE, легенди и ѕвезди на AEW. Сепак, креациите не го вклучуваат само светот на професионалното борење, бидејќи има креации од сите сфери на гик културата, вклучувајќи

Прочитај повеќе
Поп-култура

Netflix го објави официјалниот трејлер за новата Tekken анимирана серија

Масовно популарната франшиза на боречките видео игри Tekken наскоро ќе го има своето аниме деби во соработка со Netflix, а услугата за стриминг им даде на фановите прв поглед што да очекуваат со својот прв трејлер! Франшизата Tekken е една од најзабележителните серии за борбени игир во моментов таму денес, но франшизата имаше доста проблеми

Прочитај повеќе
Новости

Street Fighter V го добива последниот голем Update

Последното големо ажурирање за Street Fighter V е најавено за 29-ти март. Според долгонајавуваниот план за игри на Capcom, ова ажурирање наречено „Definitive update“ ја носи најновата колекција на промени во балансот на карактерите и нивните потези. Според Capcom, надвор од балансирање, ова ажурирање носи филтер за засенчување ќелии и филтер за пиксели и неколку

Прочитај повеќе
Новости

Guilty Gear Strive добива втор Character Pass и добива можност за crossplay

Arc System Works најави cross-play и втор Character Pass за Guilty Gear Strive, што значи дека четири дополнителни борци се на пат. Овие ќе пристигнат по Тестамент, последниот лик од првата сезона кој сега е целосно откриен. Обожавателите го поздравија редизајнот на ликот и свежото движење на ликот и забележаа дека Arc System Works ги

Прочитај повеќе