Креаторот на The Umbrella Academy ќе биде одговорен за Netflix адаптацијата на Horizon Zero Dawn

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Steve Blackman, креаторот на The Umbrella Academy на Нетфликс, ќе биде одговорен за адаптација на Horizon Zero Dawn во адаптацијата на играта на ТВ сериите на Нетфликс, објави Нетфликс оваа недела. Најавата дојде во форма на интервју помеѓу Нетфликс и Блекмен, каде што креаторот зборуваше за следната, воедно и последна сезона на The Umbrella Academy, како и за неговите други два проекти што ги има во фаза на работа, од кои едниот е адаптацијата на Horizon Zero Dawn.

За ова шоу базирано на играта на Sony и Guerilla Games првпат се зборуваше пред неколку месеци за време на брифингот со инвеститорите од Sony, но ова е првпат Netflix јавно да разговара за проектот. Блекмен ги отвори своите разговори за адаптацијата опишувајќи ја како шоу што „се одвива илјада години во иднината, во свет целосно преправен од масивни машини“. Блекмен продолжи да ја пофали самата игра и потврди дека Aloy ќе биде главниот лик во приказната.

“Horizon Zero Dawn is an exceptionally well-crafted game with wonderful characters not often seen in the rank-and-file of the gaming world. Guerrilla Games has created an incredibly lush and vivid world of man and machine who find themselves on a collision course to oblivion. Their salvation comes in the form of a young female warrior named Aloy, who has no idea she’s the key to saving the world. Suffice it to say, yes, Aloy will be a main character in our story. My writing partner on this, Michelle Lovretta, and I are thrilled to be able to expand this remarkable IP into a series for all types of viewers.”

Steve Blackman

Вреди да се напомене дека продукцијата насловена „Horizon 2074“ беше откриена неодамна и се претпоставуваше дека е насловот на оваа адаптација на Horizon Zero Dawn, но Нетфликс не го именуваше шоуто во разговорите со Блекмен. Најпознатите играчи на Алој е родена во 3021 година, па ако тоа е насловот на шоуто, се поставува прашањето како сите овие детали – нејзината година на раѓање, шоуто кое се одржува „илјада години во иднината “, а таа да биде протагонист – ќе се вклопат заедно.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Втората сезона на Overwatch 2 ќе започне следната недела на 6ти декември! Ажурирањето на сезоната носи нов херој во играта заедно со нова мапа, Battle Pass, празнична козметика и многу повеќе…

Оваа вест доаѓа преку новиот трејлер за 2та сезона на Overwatch 2, објавен денеска, кој можете да го погледнете подолу, заедно со нов блог пост од Blizzard. Во трејлерот, го гледаме новиот херој кој се приклучува на списокот на херои – Ramattra како и новата експорт Shambali мапа која влегува во редовната ротација на играта заедно со досегашните. Исто така го гледаме новиот Mythic скин на Junker Queen достапен во новиот Battle Pass како и поглед на некои од празничните скинови од претстојните празнични настани.

With a new season comes a new map pool. Along with our newest map, Shambali Monastery, players can anticipate the return of a fan-favorite, Rialto, and the most epic place on earth, Blizzard World. We’ll be visiting Oasis and Nepal at different times of the day and rotating out Hollywood and Watchpoint: Gibraltar. As a reminder, all off-rotation maps will continue to be available in custom games.” 

Blizzard

Blizzard вели дека темата на 2-та сезона е грчката митологија, што објаснува зошто митските скинови од Battle Pass е Zeus Junker Queen. Овој скин ќе вклучува нови прилагодувања, модели на оружја, гласовни линии и специјални ефекти. Легендарниот скин на Poseidon Ramattra и Легендарниот скин од Hades Pharah може да се заработи и со квестови.

“These heroes and several others will be imbued with awesome god-like powers in our new Battle for Olympus game mode. This new limited-time event will start on January 5 and last until January 19.”

Blizzard

Blizzard исто така враќа два празнични настани: Winter Wonderland and Lunar New Year. Секој настан оваа сезона, вклучувајќи ја и битката за Олимп, ќе има скин како награда што можете да се заработи со играње и исполнување предизвици. Можете исто така да заработите помали работи од сезона 2 со гледање стримери на Overwatch 2 на Twitch.

Сезона 2, исто така, носи неколку промени во рамнотежата на Overwatch 2. Blizzard вели дека се фокусира на масакрирањето на Sojourn’s Rail Gun на растојание за сезона 2, во обид да ги поттикне играчите да ја „искористат големата мобилност на Sojourn за да го затворат растојанието за повеќе да има уништувања”. Doomfist добива „значајни промени кои подобро ја поддржуваат неговата улога како Tank на тимот, додека сè уште го одржува јадрото на стилот на игра на неговиот идентитет на херој“. Севкупно, Blizzard вели дека може да очекувате прилагодувања за Ana, Bastion, Junker Queen, Kiriko, Mercy и Symmetra кога ажурирањето на сезона 2 ќе биде објавено на 6 декември.