PlayStation Now добива уште 4 нови игри за април

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Sony ја објави линијата на PlayStation Now за април, а има четири игри кои доаѓаат на услугата за стриминг во облак, вклучувајќи ја и познатата авантуристичка игра Outer Wilds. Outer Wilds се приклучува на каталогот во вторник, 5 април со првото освежување на PlayStation Store во месецот. Тој ден пристигнува и тркачката игра WRC 10 FIA World Rally Championship, како и акциона-авантуристичката игра Journey to the Savage Planet од студиото Typhoon на поранешниот директор на Ubisoft, Алекс Хачинсон.

Четвртиот натпревар кој доаѓа на PS Now во април е Werewolf: The Apocalypse – Earthblood. Акциониот RPG базиран на играта на маса ве поттикнува да играте како волк и човек на различни точки.

PlayStation Now е поддржан на PS5, PS4 и компјутер, а можете да се претплатите за 10 долари месечно или 60 долари годишно. Постојат стотици игри достапни на услугата – видете ги сите овде

На 5 април, корисниците на PlayStation можат да ги земат бесплатните игри PS Plus од април 2022 година, кои вклучуваат Slay the Spire, Hood: Outlaws & Legends и SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom Rehydrated. Во другите вести, PlayStation ја откри својата обновена услуга PS Plus, која ќе вклучува три нивоа кога ќе биде лансирана во јуни на некои територии. Во иднина, PS Now ќе биде во пакет заедно со PS Plus во поскапите нивоа.

PlayStation Now April 2022 Lineup

Available April 5

  • Outer Wilds
  • Journey to the Savage Planet
  • WRC 10 FIA World Rally Championship
  • Werewolf: The Apocalypse – Earthblood

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

PlayStation претстави нов трејлер пред објавувањето на God of War Ragnarök.

Овој трејлер, насловен Myths of Midgard, нуди кратко резиме на епот на God of War од 2018 година. Во него глуми Felicia Day, додека таа ја раскажува досегашната приказна за Кратос и Атреус. Во текот на прераскажувањето, кое изобилува со навистина прекрасни уметнички дела, има и мали „изненадувања“ од Мимир што го знае сето тоа.

Има и нов блог за PlayStation кој ја детализира приказната, иако се разбира сето тоа завршува пред да започне Рагнарок. God of War Ragnarök треба да излезе во среда, 9-ти ноември и за PlayStation 4 и PS5.

Пред ова издание, Sony ги детализираше различните изданија што играчите ќе можат да ги добијат. Ова го вклучува и Jotnar Edition, чија цена е 230 долари. За ова, ќе добиете многу фенси физички предмети и дигитален код за играта – но без диск. Како што, за жал, стана норма, сепак, веќе го искористуваат ентузијазмот на обожавателите за серијата God of War, со ограничено издание на верзии на God of War Ragnarök кои се појавуваат на сајтови како што е eBay за повеќе од двојно повисока цена од малопродажбата.