PC

Mobile Suit Gundam: Battle Operation 2 доаѓа на PC

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Издавачот Bandai Namco и развивачот B.B. Studio објавија дека Mobile Suit Gundam: Battle Operation 2 доаѓа на компјутер.

Додека Mobile Suit Gundam: Battle Operation 2 доаѓа на компјутер (преку Steam), датумот на објавување не беше потврден денес – но се зафркава како „наскоро“. Оценка за играта на компјутер беше забележана пред неколку месеци, па се очекуваше објавување на компјутер.

Тестот на мрежата што може да се репродуцира се планира да трае од 14-ти до 17-ти април, со втор мрежен тест кој ќе следи од 21-ви до 24-ти април – временските ограничувања од секој тест можете да ги најдете овде.

Mobile Suit Gundam: Battle Operation 2 беше достапен за PlayStation 4 во 2018 година и за Јапонија и за Азија, проследено со издавање на PS5 во јануари 2021 година. Ажурирањето на англиски јазик излезе подоцна во 2019 година, проследено со официјално западно издание во 2019 година.

Еве преглед на играта:

This is a free-to-play team battle action game based on the “Mobile Suit Gundam” series of the Universal Century.
Join your comrades and defend your planet in a massive and realistic battlefield on earth and in space!

Features

  • Maximum 6 vs. 6 online battles – You’ll be able to play against other players from around the world in online team battles of up to 6 vs. 6!
  • Infantry Combat – The hero of the battlefield is not only the MS?! Get out of your MS to plant bombs in your opponent’s base or call in support artillery to stir up the battlefield! Infantry combat is sometimes the key to victory on the battlefield!
  • Acquire & Customize MS – After a battle, use the DP you’ve earned to develop your MS, or use tokens to acquire more powerful MS through lottery rations! You can even customize and enhance your favorite MS!
  • Base Camp – An online lobby where you can connect with players from around the world! As a pilot, you can strengthen your MS and prepare for various battles in the base camp. In addition, you can freely interact with various war buddies on the road!

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.