Игрици

Warner Bros. изработуваат Mortal Kombat Role-Playing игра

Новата игра на Mortal Kombat наречена Mortal Kombat: Onslaught беше објавена оваа недела на 30-годишнината од франшизата со оваа нова игра планирана да биде објавена во 2023 година. Како што фановите на Mortal Kombat можеби претпоставуваа по нејзиното име, сепак, ова не е следната главна борбена игра во долготрајната серија која неодамна им даде на […]

Прочитај повеќе
Технологија

Destiny 2 наскоро би добила Мобилна верзија

Гласини сугерираат дека мобилна верзија на Destiny 2 би можела да биде во развој. Прво забележано од The ​​Game Post, неколку патенти од Bungie навестуваат карактеристики неопходни за мобилна верзија, вклучително и контроли кои што се само за на мобилни. Севкупно, шест патенти беа поднесени во март пред да бидат објавени на почетокот на овој […]

Прочитај повеќе
Игрици

Мобилните игри на Activision Blizzard прават повеќе пари од верзиите на PC и Конзоли Заедно

Повеќе од половина од приходите на Activision Blizzard доаѓаат од мобилни игри во април – јуни (Q2) 2022 година. Според најновиот финансиски извештај на Activision Blizzard, развивачот/издавачот генерирал 535 милиони фунти од продажбата на PC и Конзоли во четвртиот квартал од 2022 година – 275 милиони фунти (332 милиони долари) на PC и 310 милиони […]

Прочитај повеќе
Игрици

Flux Games најавија нова Cobra Kai игра

Најавена е нова Cobra Kai игра за Nintendo Switch, PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S и Xbox Series X, а ќе биде објавена оваа есен. Поконкретно, развивачот Flux Games и издавачот GameMill Entertainment го објавија Cobra Kai 2: Dojos Rising, продолжение на Cobra Kai: The Karate Kid Saga од 2021 година, игра која […]

Прочитај повеќе
Игрици

Ubisoft ја најви The Division Resurgence

Ubisoft најави уште една The Division. The Division Resurgence – или, потехнички, Tom Clancy’s The Division Resurgence – е нов RPG за стрелање од трето лице за МОБИЛНИ уреди, кој е бесплатен за играње, поставен во светот на франшизата The Division. Според Ubisoft, тој вклучува нова, канонска приказна и ќе биде објавена за уредите со […]

Прочитај повеќе
Новости

Пристигнува Warcraft Mobile

Do You Guys Not Have Phones Part.2 Компанијата Blizzard официјално ќе ја прикаже својата нова мобилна игра која ќе е сместена во светот на Warcraft на 3ти мај, настанот ќе започне во 19:00 “The Warcraft universe continues to capture imaginations across the globe with enlightening experiences and immersive gameplay, that are the foundation for World […]

Прочитај повеќе
Игрици

Diablo Immortal пристигнува во јуни 2022

“Do you guys not have phones” Blizzard Entertainment и NetEase Games официјално го објавија датумот на издавање на Diablo Immortal. Играта ќе ја добиеме на 2ри јуни 2022 година, конечно после цели 4 години откако беше најавена на BlizzCon 2018. Доста време помина. Diablo Immortal треба да ја видиме за iOS (преку App Store) и […]

Прочитај повеќе
Новости

Kingdom Hearts Missing-Link е најавена за мобилни

Square Enix го објави Kingdom Hearts Missing-Link за телефони! Kingdom Hearts Missing-Link е во развој и за уредите iOS и Android и има затворена бета верзија планирана за некаде во 2022 година. Еве едно најавно видео: Англиска верзија (Editor’s Note: trailer is from 1:51 to 4:00) Јапонска верзија Еве краток преглед на играта: Kingdom Hearts […]

Прочитај повеќе
PC

Mobile Suit Gundam: Battle Operation 2 доаѓа на PC

Издавачот Bandai Namco и развивачот B.B. Studio објавија дека Mobile Suit Gundam: Battle Operation 2 доаѓа на компјутер. Додека Mobile Suit Gundam: Battle Operation 2 доаѓа на компјутер (преку Steam), датумот на објавување не беше потврден денес – но се зафркава како „наскоро“. Оценка за играта на компјутер беше забележана пред неколку месеци, па се […]

Прочитај повеќе
Друштвени игри

Hearthstone продаваат карта за $25 и играчите не се задоволни

Пред една година, Blizzard додаде дијамантски картички на Hearthstone. Ниво над златната реткост, дијамантските картички се анимирани, иако инаку се исти како и обичната верзија на истите картички. Тие се козметика, и кога првпат беа претставени, можевте да ги набавите или со купување на експанзија или со собирање на сите легендарни картички од комплетот. Најновата […]

Прочитај повеќе