We Were Here Forever е закажана да излезе во мај 2022

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Програмерите Total Mayhem Games објавија дека датумот на објавување We Were Here Forever е поставен за мај 2022 година.

Датумот на објавување We Were Here Forever е поставен за 10-ти мај на PC (преку Steam и Epic Games Store), со верзии на конзоли на Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 и PlayStation 5 „наскоро потоа“. Цената е поставена на 17,99 долари.

За да им помогне на новите играчи да се подготват за приказната за играта, Total Mayhem Games подготви видео серија од шест епизоди во живо со наслов We Were Here Stories: Chronicles of Castle Rock, од која првата епизода е достапна денес.

Еве нов трејлер и првата епизода од Chronicles of Castle Rock:

Вие и вашиот колега затвореник сте заробени во царството на Castle Rock – дали сте изневерени или едноставно не сте толку паметни? За да избегате, мора да го истражите злобниот замок за загатки и да го замислите вашето бегство заедно. Тајните и загатките се кријат во сенките. Само бидете свесни дека ништо не е како што изгледа во оваа мистериозна авантура на Антарктикот. Можете ли вие двајца да избегате заедно, или ќе бидете заробени… засекогаш?

Заклучени во занданите, длабоко во утробата на Castle Rock, вие и еден друг затвореник мора да барате излез и да се вратите за повторно да застанете под леденото небо на Антарктикот – но бегството од овој кошмар нема да биде толку лесно, а камоли да избегате од замокот самата себе. Ослободувањето од вашите ќелии и бегството од Keep е само почеток – но дали некој навистина ќе избега од Castle Rock? Очекуваат нови мистерии, а вие ќе треба да направите некои избори за тоа како да продолжите. Вашето патување води од темниот затвор низ кралските сали кон надвор. Надвор од Keep, ќе ја откриете приказната за Рокбери, неговите жители и плановите за отпор формиран против кралот за да избега од ова ледено место. Надежта ќе ве одведе до морничавите Гробишта и ќе ве натера да се спуштите во темните води на Леарницата.

Вие двајца сте доведени овде со цел. Можеби сте и делот што недостасува од сложувалката, поставена во движење одамна, во време одамна заборавено. Но, некој, или нешто, очајно се обидува да ја реши таа загатка, на сите потребни средства. Само непоколебливата врска со партнерот ќе ви даде надеж за преживување наспроти таквата страшна желба…

Сепак, нема потреба да чекате наоколу! Пробајте ги другите игри од серијата: има многу да откриете во Castle Rock, како што ќе видите во We Were Here, We Were Here Too и We Were Here Together.

Секоја игра во серијата We Were Here е самостојна ко-оп авантура – приказните се поврзани, но не треба да ги играте по ред. Исто така, можете да дознаете повеќе за историјата на Castle Rock во „We Were Here Stories: Chronicles of Castle Rock“ – серија видео-серија од шест дела во живо.

Секоја игра во серијата We Were Here е самостојна ко-оп авантура – приказните се поврзани, но не треба да ги играте по ред.

  • Двајца играчи за соработка: загатките што ги среќавате бараат двајца за да се решат – и двајцата имате улога да играте! Комуницирајте преку воки-токи и делувајте како очи и уши едни на други
  • Поврзете се преку искуство: кога ќе се најдете во ненадејна опасност, дали ќе се замрзнете или ќе можете да останете ладни и јасно да му ги објасните работите на вашиот пријател – пред да ви истече времето…
  • На работ од вашето седиште: бидете дел од возбудлива авантура во живиот свет на Castle Rock додека вие и вашиот пријател се справувате со античките сили кои се подредени против вас
  • Трогателна приказна: има многу да се открие… и многу да се плашиш – го сретнавте Шутот, но дали тој е дури и најмоќното суштество во ѕидовите на замокот Рок?

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

PlayStation претстави нов трејлер пред објавувањето на God of War Ragnarök.

Овој трејлер, насловен Myths of Midgard, нуди кратко резиме на епот на God of War од 2018 година. Во него глуми Felicia Day, додека таа ја раскажува досегашната приказна за Кратос и Атреус. Во текот на прераскажувањето, кое изобилува со навистина прекрасни уметнички дела, има и мали „изненадувања“ од Мимир што го знае сето тоа.

Има и нов блог за PlayStation кој ја детализира приказната, иако се разбира сето тоа завршува пред да започне Рагнарок. God of War Ragnarök треба да излезе во среда, 9-ти ноември и за PlayStation 4 и PS5.

Пред ова издание, Sony ги детализираше различните изданија што играчите ќе можат да ги добијат. Ова го вклучува и Jotnar Edition, чија цена е 230 долари. За ова, ќе добиете многу фенси физички предмети и дигитален код за играта – но без диск. Како што, за жал, стана норма, сепак, веќе го искористуваат ентузијазмот на обожавателите за серијата God of War, со ограничено издание на верзии на God of War Ragnarök кои се појавуваат на сајтови како што е eBay за повеќе од двојно повисока цена од малопродажбата.