Ubisoft наводно работи на Immortals: Fenyx Rising продолжение, но и на тотално нова Price of Persia игра

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Бидејќи и оваа година беше откажан саемот Е3, а онлајн верзијата на саемот сè уште е неизвесна, сите очи се насочени кон големите издавачи и нивните планови да презентираат нови игри и проекти оваа пролет/лето. Според најновите извештаи, Ubisoft моментално подготвува сопствена „масовна“ изложба, каде би можела да ги открие досега ненајавените игри, новата игра на Prince of Persia и продолжението на Immortals: Fenix ​​​​Rising.

Според доверливиот инсајдер на гејмерската индустрија Том Хендерсон, кој цитира „неколку извори со директно познавање на плановите на Ubisoft“ во написот за Xfire, Ubisoft моментално има околу 20 игри во нафтоводот, подготвени за некој вид презентација во „блиска иднина“. Веќе знаеме за повеќето од нив – вклучувајќи ги и Assassin’s Creed Infinity, Mario + Rabbids Sparks of Hope и Beyond Good and Evil 2 – но парот сè уште не е официјално потврден.

На пример, за Assassin’s Creed Rift се зборуваше, но сè уште не е потврдено, а третото продолжение на The Crew (моментално наречено Project Orlando) наводно е на пат. Хендерсон известува и за продолжението на играта со отворен свет инспирирана од грчката митологија, Immortals Fenyx Rising. Играта, според Хендерсон, е во фаза на претпродукција, а Ubisoft моментално ангажира луѓе кои ќе работат на играта. Сепак, можеби најинтересната информација од сите е тврдењето дека Ubisoft Montpellier моментално работи на нов наслов Prince of Persia, различен од проблематичниот римејк на Sands of Time. Новата игра треба да биде 2,5 D и да биде доста инспирирана од играта на Ори. Засега не е познато кога овие проекти ќе бидат официјално објавени. Некои игри, како The Division Heartland, се очекуваат во следните 12 месеци, додека други се навидум многу подалеку.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.