Marvel’s Spider-Man: Miles Morales пристигнува следниот месец за PC

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Sony го објавија датумот на лансирање на PC верзијата на Marvel’s Spider-Man: Miles Morales. Само пред неколку месеци, PlayStation го донесе оригиналниот Marvel’s Spider-Man на компјутерските платформи со ветување дека Miles Morales ќе пристигне во одреден момент пред крајот на 2022 година. И додека PlayStation и развивачот Insomniac Games останаа релативно тивки во последниве недели, фановите сега знаат дека ќе можат да си играат со Miles за месец дена од сега!

Објавено во новиот трејлер за играта, Insomniac Games откри дека Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ќе дојде на компјутер на 18 ноември. Оваа верзија на играта ќе може да се купува и игра преку Steam и Epic Games Store и ќе се продава за 49,99 долари. Слично како и Marvel’s Spider-Man за PC, Miles Morales исто така ќе има голем број карактеристики кои се специфични за платформата, како што се ray-traced reflections and shadows, ultra-wide monitor support, и graphical upscaling.

Во општа смисла, доаѓањето на Marvel’s Spider-Man: Miles Morales на PC веќе ја зајакнува неверојатно силната постава што PlayStation ја имаше на платформата во 2022 година. Не само што God of War и Marvel’s Spider-Man веќе дојдоа на компјутер ова година, но уште три наслови ќе се случат во следните два месеци. Покрај Мајлс Моралес, на компјутер подоцна во октомври ќе се појават и Uncharted: Legacy of Thieves Collection и Sackboy: A Big Adventure. Да не зборуваме, безброј гласини и протекување сугерираат дека Returnal исто така ќе дојде и на PC во одреден момент. Додека транзицијата на PlayStation кон објавување игри на PC е постепена, насловите сега почнуваат да се упатуваат кон хардверот во мноштво, што ветува добро за иднината.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Втората сезона на Overwatch 2 ќе започне следната недела на 6ти декември! Ажурирањето на сезоната носи нов херој во играта заедно со нова мапа, Battle Pass, празнична козметика и многу повеќе…

Оваа вест доаѓа преку новиот трејлер за 2та сезона на Overwatch 2, објавен денеска, кој можете да го погледнете подолу, заедно со нов блог пост од Blizzard. Во трејлерот, го гледаме новиот херој кој се приклучува на списокот на херои – Ramattra како и новата експорт Shambali мапа која влегува во редовната ротација на играта заедно со досегашните. Исто така го гледаме новиот Mythic скин на Junker Queen достапен во новиот Battle Pass како и поглед на некои од празничните скинови од претстојните празнични настани.

With a new season comes a new map pool. Along with our newest map, Shambali Monastery, players can anticipate the return of a fan-favorite, Rialto, and the most epic place on earth, Blizzard World. We’ll be visiting Oasis and Nepal at different times of the day and rotating out Hollywood and Watchpoint: Gibraltar. As a reminder, all off-rotation maps will continue to be available in custom games.” 

Blizzard

Blizzard вели дека темата на 2-та сезона е грчката митологија, што објаснува зошто митските скинови од Battle Pass е Zeus Junker Queen. Овој скин ќе вклучува нови прилагодувања, модели на оружја, гласовни линии и специјални ефекти. Легендарниот скин на Poseidon Ramattra и Легендарниот скин од Hades Pharah може да се заработи и со квестови.

“These heroes and several others will be imbued with awesome god-like powers in our new Battle for Olympus game mode. This new limited-time event will start on January 5 and last until January 19.”

Blizzard

Blizzard исто така враќа два празнични настани: Winter Wonderland and Lunar New Year. Секој настан оваа сезона, вклучувајќи ја и битката за Олимп, ќе има скин како награда што можете да се заработи со играње и исполнување предизвици. Можете исто така да заработите помали работи од сезона 2 со гледање стримери на Overwatch 2 на Twitch.

Сезона 2, исто така, носи неколку промени во рамнотежата на Overwatch 2. Blizzard вели дека се фокусира на масакрирањето на Sojourn’s Rail Gun на растојание за сезона 2, во обид да ги поттикне играчите да ја „искористат големата мобилност на Sojourn за да го затворат растојанието за повеќе да има уништувања”. Doomfist добива „значајни промени кои подобро ја поддржуваат неговата улога како Tank на тимот, додека сè уште го одржува јадрото на стилот на игра на неговиот идентитет на херој“. Севкупно, Blizzard вели дека може да очекувате прилагодувања за Ana, Bastion, Junker Queen, Kiriko, Mercy и Symmetra кога ажурирањето на сезона 2 ќе биде објавено на 6 декември.