PlayStation го претставија новиот God of War Ragnarok PS5 Bundle

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

PlayStation откри дека ќе објави нов пакет конзоли за PS5 во наредниот месец заедно со лансирањето на God of War Ragnarok. Иако PlayStation веќе имаше прилично силна постава на наслови во текот на 2022 година, претстојното продолжение на God of War лесно ќе биде најголемата игра што Sony ја објавува оваа година. Како таков, издавачот сега бара да им олесни на оние кои сакаат да ги земат и Ragnarok и најновата конзола PlayStation 5 за само неколку недели.

Споделена на социјалните мрежи денес, PlayStation откри дека ќе пушти нова конзола PS5 која доаѓа спакувана со God of War Ragnarok следниот месец. Овој нов пакет на PS5 треба да стане достапен на истиот датум кога Ragnarok ќе излезе, а тоа е 9-ти ноември. Слично како и претходните пакети на PS5 што ги видовме, God of War Ragnarok ќе биде вклучен во овој пакет во форма на дигитален код, што значи дека оние кои сакаат да имаат физичка копија од играта ќе останат без копија… Добивате дигитална верзија, но нормлана верзија на PS5, не Digital-Only.

Како целина, ова е трет голем пакет конзоли за PS5 што го видовме по објавувањето на Sony откако хардверот пристигна во 2020 година. Претходните пакети исто така имаа истакнати наслови на PlayStation, како што се Ratchet & Clank: Rift Apart и Horizon Forbidden West . Со голема веројатност, овој пакет God of War Ragnarok ќе стане главната верзија на PS5 што Sony сака да ја продаде додека се приближуваме до празничната сезона.

Зборувајќи за празниците, се чини дека PS5 може да стане многу полесен за купување во наредните недели и месеци. Додека платформата PlayStation сè уште е тешко да се дојде во општа смисла, неодамнешните извештаи покажуваат дека Sony ги зголемува своите залихи на PS5 во текот на изминатиот месец. Ова веројатно делумно се должи не само на празничната брзање, туку и на лансирањето на God of War Ragnarok. Значи, ако сè уште се обидувате да купите PS5, можеби ќе имате повеќе среќа пред да заврши 2022 година.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

E3 2023 полека но сигурно умира и изгледа дека ќе си замине во историјата, бидејќи издавачот на видео игри Ubisoft денес потврди дека повеќе нема да присуствува на настанот. За прв пат од 2019 година, Е3 треба да се врати овој јуни во Лос Анџелес, Калифорнија. По повеќекратните откажувања како резултат на пандемијата COVID, E3 2023 изгледаше како прва конвенција што на крајот ќе ја обедини целата индустрија за игри. Наместо тоа, слично како и многу други издавачи, Ubisoft сега избра да седи настрана и да си седат дома.

Во изјавата дадена до VGC, Ubisoft потврди дека нема да се појават на E3 2023. Првично, Ubisoft се обврза да се појави на E3 ова лето се додека настанот се случува. И покрај фактот дека E3 сè уште се случува многу, сепак, Ubisoft на крајот се врати на својот збор и нема да одлучи да ги насочи своите претстојни игри ова лето на поинаков начин.

“E3 has fostered unforgettable moments across the industry throughout the years. While we initially intended to have an official E3 presence, we’ve made the subsequent decision to move in a different direction, and will be holding a Ubisoft Forward Live event on 12th June in Los Angeles. We look forward to sharing more details with our players very soon.”

Изјава од Ubisoft

Како што истакнаа од Ubisoft, сепак они ќе направат нешто овој јуни кога ќе ја одржат својата следна презентација на Ubisoft Forward. Во последниве години, Ubisoft почна да има повеќе свои преноси во живо за да објавуваат големи најави. И додека сè уште не е познато што ќе има јунскиот Ubisoft Forward, се чини веројатно дека во овој момент ќе се појават нови информации за Assassin’s Creed Mirage, Skull & Bones и Avatar: Frontiers of Pandora.