Рецензии

Marvel’s Spider-Man 2 Рецензија – Ништо повеќе од само Нова Приказна

Сите ние коишто порано бевме Нрдови и Гикови бевме буквално заебавани од сите останати, но денес да си Гик или Нрд си многу поголем фраер од што било. Многу ми е драго што овие работи навистина се променија во светот бидејќи нашите херои од детството како на пример Spider-Man денес е мејнстрим и фаца! Поради

Прочитај повеќе
PlayStation

Marvel’s Spider-Man 2 пристигнува во Октомври

По долго чекање, официјално ни го претставија датумот на објавување на Marvel’s Spider-Man 2. Во 2018 година, Insomniac Games ја издаде Marvel’s Spider-Man, која беше многу интересен нов и свеж приказ на Peter Parker, што подоцна си доби и свој спин-оф со маестарлниот Miles Morales. Сега, Insomniac Games се подготвува за соодветно, целосно продолжение во

Прочитај повеќе
Новости

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales пристигнува следниот месец за PC

Sony го објавија датумот на лансирање на PC верзијата на Marvel’s Spider-Man: Miles Morales. Само пред неколку месеци, PlayStation го донесе оригиналниот Marvel’s Spider-Man на компјутерските платформи со ветување дека Miles Morales ќе пристигне во одреден момент пред крајот на 2022 година. И додека PlayStation и развивачот Insomniac Games останаа релативно тивки во последниве недели,

Прочитај повеќе
Поп-култура

Spider-Man: Miles Morales се враќа во мултиверзумот во новиот краток преглед

Пред објавувањето оваа недела, Marvel Comics објави официјален преглед за Мајлс Моралес: Спајдермен #36, следното издание во континуираното прикажување на серијата на писателот Саладин Ахмед. Обожавателите можеби се навикнати да гледаат како мрежницата се пробива низ мултиверзумот благодарение на оскаровецот Spider-Man: Into the Spider-Verse и неговото место во приказните како Spider-Men и Spider-Geddon, а сега

Прочитај повеќе