Rocket League ја прикажаа новата кола која доаѓа наскоро

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Нови Lambos доаѓаат во Rocket League

Следната недела, љубителите на Rocket League ќе можат да добијат големо ново дополнување на играта кога ќе биде објавен Lamborghini Countach LPI 800-4! Вистинската верзија на автомобилот најверојатно ќе биде надвор од ценовниот опсег за повеќето луѓе, но новиот Lambo би требало да биде многу попристапен во Rocket League. На 30 март, играчите ќе имаат можност да го фатат автомобилот во пакет за 1100 кредити. Според официјалната веб-страница на играта, пакетот ќе ги содржи следните ставки покрај автомобилот:

Lambo in Rocket League

Prom should never complain, complaining is a weak emoti you got life, we breathing, we blessed. Surround yourself with an gels. They never said winning.

  • Lamborghini Countach LPI 800-4 Car (Dominus Hitbox)
  • Lamborghini Countach LPI 800-4 Engine Audio
  • Lamborghini Countach LPI 800-4 Player Banner
  • Lamborghini Countach LPI 800-4 Wheels
  • Lamborghini Countach 70s Wheels
  • Argento Luna Decal

Развивачот Psyonix забележа дека, како што видовме во минатото со лиценцирани возила како Batmobile, ставките во овој пакет не можат да се користат со кој било друг автомобил. Компанијата, исто така, истакнува дека Lamborghini Countach LPI 800-4 не може да се приспособи со сите типови на артикли. Во овој момент, ова треба да се очекува за повеќето долгогодишни фанови на Rocket League, но вреди да се истакне за поновите играчи или оние кои можеби се помалку познати. Пакетот Lamborghini ќе биде достапен за купување до 5-ти април.

Lamborghini е официјален спонзор на Зимскиот мајор на серијата Ракетна лига шампионатот (RLCS) 2021-22. Настанот започна на 23 март и треба да трае до 27 март. Вчера, издавачот на Rocket League Epic Games објави дека Winter Major може да се гледа во Fortnite. Фановите кои се заинтересирани да го следат натпреварот на овој начин можат да го сторат тоа преку специјалниот остров на теренот на шампионите, до кој може да се дојде со внесување на кодот на островот 6497-1032-5932.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.