Новости

Македонија стигна до Топ 4 на глобалното финале на Red Bull Campus Clutch во Бразил!

Тимот на OBK или македонскиот Red Bull Campus Clutch шампион, во периодот од 11-17 декември, беше на гостување во Сао

Прочитај повеќе
Новости

Ни го уапсија хакерот наш сакан :(

На крајот на минатата недела полицијата од Лондон објави дека уапсиле 17-годишник осомничен за хакерски напади. Тинејџерот е осомничен за

Прочитај повеќе
Хардвер Рецензии

iPhone 13 Pro Max рецензија (споредба и малку теорија)

Ова е моја рецензија, за iPhone 13 Pro Max. Дадов акцент на тоа кои се главните подобрувања на овој модел,

Прочитај повеќе
GG.TV

A1 Game Fest

GG.TV A1 GAME FEST 2021

Прочитај повеќе
GG Подкаст

GG ПОДКАСТ – сезона 8

GG ПОДКАСТ се случува ВО ЖИВО и е намент за играчи и луѓе кои се посветени на гејмингот и гејминг

Прочитај повеќе
GG.TV

Game Weekend

GG.TV GAME WEEKEND

Прочитај повеќе
GG.TV

Турнири

GG.TV ТУРНИРИ

Прочитај повеќе
GG.TV

Интервјуа

GG.TV ИНТЕРВЈУА

Прочитај повеќе
Хардвер Рецензии

PlayStation 5 – Слатко/кисела приказна

Како да се почне рецензија за конзола која е наследник на најдобрата конзола во последните 7 години? Од овие причини

Прочитај повеќе
Рецензии PlayStation

The Last of Us 2 – Лаги, одмазда и многу лешеви

Во мојот живот како гејмер сфатив дека многу ретко имаме луксуз да почнеме игра која се поврзува со нас на

Прочитај повеќе