Slipknot доаѓаат во Smite

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Кросоверите во Smite не се непознати нешта кога се работи веќе за TMNT, Stranger Things во MOBA, но оваа недела, креаторот Hi-Rez Studios можеби штотуку ја откри најнеочекуваната соработка досега. Студиото објави дека Slipknot ќе дојдат во играта преку колекција на нови скинови за различни богови, како и настан фокусиран околу кросоверот. Сето ова е предвидено да се појави во играта на 17-ти мај во ажурирањето на верзија 9.5.

За оние кои можеби не им е се уште јасно, Slipknot е најновиот кросовер со Smite, бендот Slipknot, а не херојот од DC. Ви текнува на Slipknot од Suicide Squad? Сигурно сте го заборавиле дека не доби ни малку релевантност. Членовите на метал групата наскоро ќе им се придружат на Smite со вкупно девет скинови распоредени меѓу три различни богови. Тие скинови може да се видат подолу:

Покрај овие скинови, на 17-ти мај во играта ќе бидат додадени уште неколку козметички производи и евент со бендот. Оние дополнувања во играта, како и самиот настан се детално опишани подолу.

Формат

 • The event takes the form of a single chest with all Slipknot skins and cosmetic bundles contained within.
 • Unlocking chests will earn progress toward a Choice Chest Roll where players can select any item from the chest
 • After 3 rolls, the next (4th) roll will be the Chest Choice
 • All skins in the chest will also be available for direct purchase.
 • All Slipknot items will be discounted for the first two weeks of the release.
 • Unlock any 3 Slipknot items – from any combination of chest rolls or direct purchase – to unlock the Slipknot Music Theme!

Скинови

 • Mick Thomson Chaac Skin
 • Jim Root Chaac Skin
 • Alessandro Venturella Chaac Skin
 • Michael Pfaff Raijin Skin
 • clown Raijin Skin
 • Jay Weinberg Raijin Skin
 • Corey Taylor Poseidon Skin
 • Sid Wilson Poseidon Skin
 • Craig Jones Poseidon Skin

Козметики (Contained inside 2 bundles)

 • Slipknot Jump Stamp
 • Slipknot Level Up
 • Slipknot Loading Screen
 • Slipknot Avatar
 • Slipknot Recall Skin
 • Maggot Player Title
 • Slipknot Music Theme
 • Obtained from unlocking 3 Slipknot event items

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Фондот за јавни инвестиции на Саудиска Арабија, кој што е дупка без дно но полна со пари, чија задача е да ја диверзифицира економијата на нацијата, се здоби со 5,01 отсто од акциите во Нинтендо.

Веста беше објавена во поднесување до Министерството за финансии на Јапонија, пишува Bloomberg. Тоа следи по слични инвестиции направени минатата година во Capcom, EA, Take-Two и Activision, заедно со речиси целосна сопственост на SNK.

Bloomberg вели дека ова ќе го направи Фондот за јавни инвестиции „петти по големина акционер на компанијата“. Ако ова е прв пат да наидете на ваков вид пари, знајте дека PIF е многу лошо нешто, како и човекот што го води, саудискиот престолонаследник Mohammed bin Salman.

Saudi Arabia spent the last year throwing money around the video game industry, with strategic investments in companies like Activision Blizzard, Electronic Arts, Take-Two Interactive, Capcom, and Nexon. Like many of Mohammed bin Salman’s dealings, these purchases fall within the Saudi Vision 2030 strategy established during his mid-decade rise to power, which on paper is meant to diversify the kingdom’s oil-centric economy.

In reality, however, Saudi Vision 2030 is largely a propaganda campaign focused on whitewashing Saudi Arabia’s atrocious human rights record. The regressive monarchy seemingly hopes that aligning itself with entertainment industries around the world might loosen the purse strings of businesses wary of investing in the oil-rich country’s economy, especially with the murder of journalist Jamal Khashoggi and the ongoing, U.S.-backed Yemeni genocide still looming overhead.

Видео игрите не се единствената индустрија за забава на страниците на PIF. Холивуд не е непознат за саудиските пари во последниве години, а спортските тимови и натпревари исто така беа главен приоритет за престолонаследникот. Купувањето со големи пари на премиерлигашот Њукасл минатата година помина и покрај големите протести поради состојбата со човековите права во државата, додека парите од ПИФ исто така се потрошени на сè, од коњски трки до Формула 1.