Продолжението на Fallen Order ќе се вика “Star Wars Jedi: Survivor”

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Продолжението на Star Wars Jedi: Fallen Order е Star Wars Jedi: Survivor, се тврди, не е сигурно.

Репортерот на VentureBeat, Jeff Grubb, го изјави ова тврдење за време на неговата премиум емисија Giant Bomb Grubbsnax. Он твдри дека под името на продолжението ќе биде “Survivor”. Grubb не продолжи да кажува ништо друго за тоа зошто е одбрано ова име. Односно некој член од чатот пробувал да погоди кое би било името и кажал “Survivor”, Grubb на тоа одговорил со ова:

“Star Wars Jedi: Survivor… you got it. You nailed it. Well done. That’s the name.”

Зборувајќи повеќе за играта во општа смисла, Grubb продолжи да збори дека Respawn и EA планираат само да ја објават Star Wars Jedi: Survivor на PlayStation 5, Xbox Series X и PC. Ова е донекаде очекувано со оглед на тоа што играта излегува приближно две години во циклусот на најновата конзола, но се чини само уште еднаш потврдува дека оние на PS4 и Xbox One ќе треба да бараат нови конзоли. Во период кога е тешко да дојдеш до конзола.

И како за крај Grubb исто така изјави дека Star Wars Jedi: Survivor нема да излезе барем до 2023та година. Повторно, ова не е шок бидејќи на почетокот на оваа недела, самите EA кажаа дека ќе објават “Наслов на некој партнер“. Многумина претпоставуваа дека оваа игра е во прашање Star Wars Jedi: Survivor, што би укажало дека проектот треба да излезе во одреден момент помеѓу јануари и март 2023 година.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Фондот за јавни инвестиции на Саудиска Арабија, кој што е дупка без дно но полна со пари, чија задача е да ја диверзифицира економијата на нацијата, се здоби со 5,01 отсто од акциите во Нинтендо.

Веста беше објавена во поднесување до Министерството за финансии на Јапонија, пишува Bloomberg. Тоа следи по слични инвестиции направени минатата година во Capcom, EA, Take-Two и Activision, заедно со речиси целосна сопственост на SNK.

Bloomberg вели дека ова ќе го направи Фондот за јавни инвестиции „петти по големина акционер на компанијата“. Ако ова е прв пат да наидете на ваков вид пари, знајте дека PIF е многу лошо нешто, како и човекот што го води, саудискиот престолонаследник Mohammed bin Salman.

Saudi Arabia spent the last year throwing money around the video game industry, with strategic investments in companies like Activision Blizzard, Electronic Arts, Take-Two Interactive, Capcom, and Nexon. Like many of Mohammed bin Salman’s dealings, these purchases fall within the Saudi Vision 2030 strategy established during his mid-decade rise to power, which on paper is meant to diversify the kingdom’s oil-centric economy.

In reality, however, Saudi Vision 2030 is largely a propaganda campaign focused on whitewashing Saudi Arabia’s atrocious human rights record. The regressive monarchy seemingly hopes that aligning itself with entertainment industries around the world might loosen the purse strings of businesses wary of investing in the oil-rich country’s economy, especially with the murder of journalist Jamal Khashoggi and the ongoing, U.S.-backed Yemeni genocide still looming overhead.

Видео игрите не се единствената индустрија за забава на страниците на PIF. Холивуд не е непознат за саудиските пари во последниве години, а спортските тимови и натпревари исто така беа главен приоритет за престолонаследникот. Купувањето со големи пари на премиерлигашот Њукасл минатата година помина и покрај големите протести поради состојбата со човековите права во државата, додека парите од ПИФ исто така се потрошени на сè, од коњски трки до Формула 1.