Добиваме нова мапа во Сезона 15 на Apex Legends

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Apex Legends секогаш прават добри тизери за она што следува во идните сезони, а оваа недела Battle Royal-от го доби првиот тизер за Сезона 15. Играчите забележаа тизер „Golden Ticket“ на Willy Wonka за сезона 15 во играта што ветува можност да се види идниот дом на Apex Games”. Овој тизер е протолкуван како навестување за новата мапа планирана за следната сезона, но играчите всушност не можат да ги користат овие билети се уште.

Златните билети се доволно едноставни за да се најдат. За да го лоцирате, сè што треба да направите е да влезете во игра и да најдете Replicator. Ќе го видите Златниот билет сместен на самиот врв на Loot Wheel кога ќе ги погледнете опциите на Replicator, но ќе мора да имате многу материјали за изработка за да го добиете, бидејќи чини 125. Ќе добиете златно оружје и малку муниција, така што вреди да се инвестира дури и ако тоа значи дека ќе ги потроши речиси сите ваши материјали за изработка.

Се смета за “специјален” ајтем сличен на златниот MRVN Arms што играчите можат да го најдат на Олимп, но се чини дека не зазема место во вашиот инвентар во моментов. Нема ништо друго што можете да направите со него во моментов, но сепак е уредно да се види и е потенцијално исплатливо поради оружјето, исто така.

Сепак, се чини дека ќе видиме повеќе за овој тизер следната недела. Тизерите на Apex Legends се вообичаено процеси со повеќе делови кои се откриваат со текот на времето, и ако ги погледнете достапните плејлисти во Apex во моментов, ќе видите нова опција во горниот десен агол. Се вика „Нов дом“ и моментално вели дека ќе се отклучи за шест дена, што значи дека следната фаза од овој лов во играта треба да се одвива на 19 октомври, под претпоставка дека ништо не се случува пред тоа.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Втората сезона на Overwatch 2 ќе започне следната недела на 6ти декември! Ажурирањето на сезоната носи нов херој во играта заедно со нова мапа, Battle Pass, празнична козметика и многу повеќе…

Оваа вест доаѓа преку новиот трејлер за 2та сезона на Overwatch 2, објавен денеска, кој можете да го погледнете подолу, заедно со нов блог пост од Blizzard. Во трејлерот, го гледаме новиот херој кој се приклучува на списокот на херои – Ramattra како и новата експорт Shambali мапа која влегува во редовната ротација на играта заедно со досегашните. Исто така го гледаме новиот Mythic скин на Junker Queen достапен во новиот Battle Pass како и поглед на некои од празничните скинови од претстојните празнични настани.

With a new season comes a new map pool. Along with our newest map, Shambali Monastery, players can anticipate the return of a fan-favorite, Rialto, and the most epic place on earth, Blizzard World. We’ll be visiting Oasis and Nepal at different times of the day and rotating out Hollywood and Watchpoint: Gibraltar. As a reminder, all off-rotation maps will continue to be available in custom games.” 

Blizzard

Blizzard вели дека темата на 2-та сезона е грчката митологија, што објаснува зошто митските скинови од Battle Pass е Zeus Junker Queen. Овој скин ќе вклучува нови прилагодувања, модели на оружја, гласовни линии и специјални ефекти. Легендарниот скин на Poseidon Ramattra и Легендарниот скин од Hades Pharah може да се заработи и со квестови.

“These heroes and several others will be imbued with awesome god-like powers in our new Battle for Olympus game mode. This new limited-time event will start on January 5 and last until January 19.”

Blizzard

Blizzard исто така враќа два празнични настани: Winter Wonderland and Lunar New Year. Секој настан оваа сезона, вклучувајќи ја и битката за Олимп, ќе има скин како награда што можете да се заработи со играње и исполнување предизвици. Можете исто така да заработите помали работи од сезона 2 со гледање стримери на Overwatch 2 на Twitch.

Сезона 2, исто така, носи неколку промени во рамнотежата на Overwatch 2. Blizzard вели дека се фокусира на масакрирањето на Sojourn’s Rail Gun на растојание за сезона 2, во обид да ги поттикне играчите да ја „искористат големата мобилност на Sojourn за да го затворат растојанието за повеќе да има уништувања”. Doomfist добива „значајни промени кои подобро ја поддржуваат неговата улога како Tank на тимот, додека сè уште го одржува јадрото на стилот на игра на неговиот идентитет на херој“. Севкупно, Blizzard вели дека може да очекувате прилагодувања за Ana, Bastion, Junker Queen, Kiriko, Mercy и Symmetra кога ажурирањето на сезона 2 ќе биде објавено на 6 декември.