Henry Cavill го остави Superman за универзумот на Warhammer 40K

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Amazon Studios официјално потврди дека ги има глобалните права за изградба на филмски универзум на Warhammer 40K, а извршниот директор на сите проекти ќе биде човекот кој што беше Superman (DCEU) и Geralt (Netflix) – Henry Cavill! Дополнително Cavill нема да биде само извршен директор за сите проекти, туку ќе биде и во главните улоги на многу Warhammer 40K проекти. Откако синоќа се појавија вести за претстојниот проект Warhammer 40K, студиото Amazon утрово објави дека обезбедиле „глобални права“ на универзумот Warhammer 40K, дозволувајќи им да снимаат филмови, ТВ серии и „повеќе“ врз основа на мрачната франшиза. Cavill, исто така, беше потврден како извршен продуцент, директор и ѕвезда на „франшизата“ на Warhammer 40K, што укажува на тоа дека ќе се појави во повеќе проекти на Warhammer.

На Instagram, Cavill ја коментираше веста, велејќи дека неговит сон бил да го види универзум на Warhammer во живо! Cavill го изјави следново

“Now, after 22 years of experience in this industry, I finally feel that I have the skill set and experience to guide a Warhammer Cinematic Universe into life. Partnering with Natalie Viscuso at Vertigo has been a blessing beyond words, without her we might not have found the perfect home at Amazon. And having a home like Amazon will give us the freedom to be true to the massive scope of Warhammer. To all of you Warhammer fans out there, I promise to respect this IP that we love. I promise to bring you something familiar. And I endeavour to bring you something fantastic that is, as of yet, unseen.”

Универзумот на Warhammer 40K содржи мноштво можности за Amazon, бидејќи франшизата се состои од безброј ликови, фракции и приказни. И покрај тоа што Warhammer 40K содржи бунар без дно од контент, за да се искористи, Games Workshop покажа дека исто така може да биде дом на различни приказни, кои се движат од криминални драми до нешто што не ни можете да си го замислите! Едно нешто што треба да се забележи за поставувањето на Warhammer 40K е дека неговата мрачна темнина е сатирична по природа и намерно дизајнирана да биде без „добро момче“. Додека постојат благородни ликови, секоја фракција е корумпирана и зла на свој начин, хранејќи се во бесконечниот циклус на војна и стагнација во кој обичните луѓе се само имот и ресурси што треба да се трошат за доброто на која било фракција под која служат.

На наштиот сајт имате специјална секција која што е наменета специјално за Warhammer и можете да научите многу повеќе за Warhammer 40 – ТУКА

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.