Поп-култура Серии

Целосно се испланирани 5 сезони за The Lord of the Rings: The Rings of Power

Писателите на „The Lord of the Rings: The Rings of Power“ на „Прајм видео“ се на долг рок. Серијата сè уште не дебитирала, но веќе има припремено две целосни сезони од страна на Amazon. Сепак,J.D. Payne изјави за Empire Magazine дека нивните планови за шоуто одат многу подалеку од тоа. Пет сезони на „Rings of […]

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Серијата Lord of The Rings на Amazon Prime не се обидува да е конкуренција на трилогијата на Peter Jackson

Трилогијата „Lord of the Rings“ на Peter Jackson ги постави стандардите за современото снимање на филмови, адаптирајќи го досега невозможното пренесување на книги во живо во инстант класици. Бидејќи Amazon Prime е подготвен да ги прикаже жителите на Middle-Earth уште еднаш со The Lord Of The Rings: The Rings of Power, се зголемува притисокот за […]

Прочитај повеќе
Новости

Amazon Games работат на нова Multiplayer Action/Adventure игра

Amazon Games започнуваат да соработуваат со Disruptive Games, студиото зад Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 и Diablo II: Resurrected, за да создаде ново IP кое што треба да се појави на различни платфоми (PC, конзоли и мобилни). Опишано од Amazon Games како “Multiplayer Action/Adventure CO-OP Game” и натпреварувачка игра, ова ново искуство се […]

Прочитај повеќе
Новости

Нова Lord Of The Rings Mobile RPG игра од EA

Electronic Arts се враќаат во бизнисот со игрите сместени во светот на „The Lord of The Rings“, објавувајќи партнерство денес со Middle-earth Enterprises за нов мобилен наслов. Името на оваа мобилна Free-To-Play игра ќе биде The Lord of the Rings: Heroes of Middle-Earth. EA’s Capital Games, студиото зад насловот кој е вреден милијарда долари – […]

Прочитај повеќе
Поп-култура

На серијата Fallout од Amazon и се придуржи војс актерката од Arcane – Ella Purnell

Претстојната телевизиска серија Fallout на Амазон го има својот втор актер, според новиот извештај на Variety, во кој се вели дека англиската актерка Ела Пернел е избрана за главната улога. Спецификите за улогата на Пурнел не беа откриени, но според изворите, ликот ќе биде „расположен и необично директен со се-американски дух што може да направи“. […]

Прочитај повеќе
Новости

Шефот на Amazon Games – Michael Frazzini поднесе оставка од работната позиција

Шефот на студиото „Амазон гејмс“, Мајк Фрацини, се повлекува од функцијата за да се фокусира на семејството, според извештајот на Блумберг. Frazzini помогна да го води одделот за игри на Amazon од 2009 година и одигра улога во градењето на студиото за игри на компанијата. „Мајк беше таму на почетокот на Игрите на Амазон, а […]

Прочитај повеќе
Поп-култура

Трејлерот за сезона 3 од The Boys бил репортнат повеќе од 20 милиони пати за мрачна и крвава содржина

Мрачната и крвава серија од Amazon ни во третата сезона нема да намали со тоа што го прикажува, туку повеќе ќе зголеми, и поради таа причина трејлерот за новата сезона бил репортнат повеќе од 20 милиони пати! “Everyone’s raving that the Season 3 is ‘deeply unhinged’ and asking ‘what the f-ck did we just watch?” […]

Прочитај повеќе
Поп-култура

MGM сега е дел од Amazon

Amazon официјално го купи гигантот MGM за наверојатни $8.45 милијарди, без јавен одговор од FTC (Federal Trade Commission) за тоа дали ќе го оспори договорот или не. Извештаите со месеци сугерираат дека FTC размислува за предизвик, а The Wall Street Journal на почетокот на овој месец забележа дека Amazon потвдри дека му се дале на […]

Прочитај повеќе