Chris Metzen се враќа во Blizzard!!!

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Како што објави John Height (General Manager, Warcraft) на Twitter, легендата на легендите Chris Metzen му се придружува на тимот на Warcraft како креативен советник. Првично ќе се грижи за World of Warcraft, но неговите одговорности последователно ќе се прошири и на други полиња! Chris Metzen беше еден од првичните членови на Blizzard кој го напушти студиото пред неколку години, во 2016 година, сакајќи да одвои време за себе и своето семејство. Му посакуваме одлично враќање!

АЛООО ЛУЃЕЕЕ!!! CHRIS METZEN СЕ ВРАЌА ВО BLIZZARD!!! Дали ви е јасно ова колку е јакооо!!!

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.