Во изработка е следната Horizon игра

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Guerrilla Games работат на следната Horizon игра која ќе биде онлајн проект поставен во универзумот Horizon. Развивачите на PlayStation ја потврдија оваа игра со тоа што поставија оглас каде што бараат луѓе кои ќе работат на оваа игра на нивните социјални мрежи. Веста е споделена на посебни социјални мрежи на Guerrilla Games, каде што развивачот објави голем број различни работни места што сакаат да ги пополнат за да се изгради тим што ќе работи на „посебен онлајн проект поставен во универзумот на Horizon“. Беа споделени неколку други детали освен фактот каква ќе биде оваа игра, но таа ќе се состои од нова екипа на ликови, како и „уникатен стилизиран изглед“.

Списоците за работни места беа споделени на Twitter, како и на главната страница за работни места за Guerrilla Games. Тие се состојат од буквално сè, од наративен дизајнер до директор за дизајн до „дизајнер за ангажирање на играчи“. Работните места кои што се како Skills, Rewards, Progression и начините за одржување на играчите активни и поттикнати се споменати низ сите овие огласи за онлајн проектот, но не се спомнуваат некои истакнати детали како Combat или нешто слично.

Што се однесува до новиот стилизиран изглед на играта, ништо не беше кажано многу за тоа. Сликата на објавата за работа споделена на Твитер нуди најмногу детали во тој поглед.

“We are continue to create epic solo adventures for Aloy. But there is more. A new internal team is developing a separate Online Project set in Horizon’s universe. Featuring a new cast of characters and a unique stylized look, friends will be able to explore the majestic wilds of Horizon together.”

Уште во ноември беше објавено дека PlayStation наводно се стреми кон Horizon MMO. Компанијата наводно работеше со развивачот NCSoft на овој проект, студио кое има искуство со MMO.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.