Netflix изработуваат Игран Филм и Анимирана Серија од франшизата на Gears of War

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

По поводот 16 години на објавувањето од првата Gears of War игра, Netflix прославија со објавувајќи ги плановите за адаптација на серијата и во игран филм и во анимирана серија за возрасни! Сите заедно може да се сложиме дека повеќе сакаме да ја видиме анимираната серија која што веројатно ќе биде R-Rated од причина што ќе има многу подобри убиства. Во Играниот Филм сите ќе си имаме проблеми со актерска екипа, цензури и многу други работи.

Стриминг гигантот ја откри веста во твит кој нема многу детали, но наведува дека работат колаборативно со развивачот на Gears – The Coalition. Врз основа на формулацијата на твитот, изгледа дека анимираната серија треба да ја видиме малку по премиерата на играниот филм. Можеби нема да застане тука, бидејќи Netflix исто така вели дека има „потенцијал за повеќе приказни во иднина!“

Се уште не е јасно дали проектот на Netflix е различен или истиот од филмот на Gears кој беше најавен во 2016 година дека е во изработка и никогаш не добивме поголеми детали од тоа. Тој филм тивко лебдеше наоколу со години, а сценаристот F. Scott Frazier (xXx: Return of Xander Cage) се приклучи во 2018 година. Продуцентот Dylan Clark, кој исто така беше прикачен и неодамна работеше на The Batman, даде апдејт во март, задевајќи нова објава „многу наскоро“. Ако ова е новоста на која алудираше Clark, „многу наскоро“ ќе биде прилично голема, но ќе видиме дали Нетфликс потврди дека ја презел продукцијата или прави сопствена адаптација. Ние мислиме дека тој проект е целосно фрлен во канта и ова што го прави Netflix е нешто сосема ново.

Во однос на потенцијалната актерска екипа, актерот од Guardians of the Galaxy – Dave Bautista јавно поднел петиција да го игра Marcus Fenix во неколку наврати; најблиску што дошол е да се појави како себеси во оклопот на Fenix како скин во Gears 5. Со оглед на тоа што Bautista сега има 53 години, веројатно ова му е последна шанса на актерот да ја игра таа улога, освен ако не одат со постариот Fenix од последните игри.

Овие проекти се приклучуваат на купот адаптации за видео игри што Netflix ги има во продукција. Се подготвува филм за Bioshock, како и бројни ТВ серии, вклучувајќи го Sonic Prime, втората сезона на The Cuphead Show и The Witcher (обновен за сезони 3 и 4 со Liam Hemsworth), дополнително Horizon Zero Dawn играна серија, анимирана Cyberpunk 2077 и League of Legends серија, и нормално Dota 2 анимирана серија. Имаат уште многу повеќе… Нетфликс стана и издавач на игри, купувајќи голем број студија како што се развивачот на Oxenfree Night School и, неодамна, Spryfox (Cozy Grove) за објавување игри под негово знаме.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Втората сезона на Overwatch 2 ќе започне следната недела на 6ти декември! Ажурирањето на сезоната носи нов херој во играта заедно со нова мапа, Battle Pass, празнична козметика и многу повеќе…

Оваа вест доаѓа преку новиот трејлер за 2та сезона на Overwatch 2, објавен денеска, кој можете да го погледнете подолу, заедно со нов блог пост од Blizzard. Во трејлерот, го гледаме новиот херој кој се приклучува на списокот на херои – Ramattra како и новата експорт Shambali мапа која влегува во редовната ротација на играта заедно со досегашните. Исто така го гледаме новиот Mythic скин на Junker Queen достапен во новиот Battle Pass како и поглед на некои од празничните скинови од претстојните празнични настани.

With a new season comes a new map pool. Along with our newest map, Shambali Monastery, players can anticipate the return of a fan-favorite, Rialto, and the most epic place on earth, Blizzard World. We’ll be visiting Oasis and Nepal at different times of the day and rotating out Hollywood and Watchpoint: Gibraltar. As a reminder, all off-rotation maps will continue to be available in custom games.” 

Blizzard

Blizzard вели дека темата на 2-та сезона е грчката митологија, што објаснува зошто митските скинови од Battle Pass е Zeus Junker Queen. Овој скин ќе вклучува нови прилагодувања, модели на оружја, гласовни линии и специјални ефекти. Легендарниот скин на Poseidon Ramattra и Легендарниот скин од Hades Pharah може да се заработи и со квестови.

“These heroes and several others will be imbued with awesome god-like powers in our new Battle for Olympus game mode. This new limited-time event will start on January 5 and last until January 19.”

Blizzard

Blizzard исто така враќа два празнични настани: Winter Wonderland and Lunar New Year. Секој настан оваа сезона, вклучувајќи ја и битката за Олимп, ќе има скин како награда што можете да се заработи со играње и исполнување предизвици. Можете исто така да заработите помали работи од сезона 2 со гледање стримери на Overwatch 2 на Twitch.

Сезона 2, исто така, носи неколку промени во рамнотежата на Overwatch 2. Blizzard вели дека се фокусира на масакрирањето на Sojourn’s Rail Gun на растојание за сезона 2, во обид да ги поттикне играчите да ја „искористат големата мобилност на Sojourn за да го затворат растојанието за повеќе да има уништувања”. Doomfist добива „значајни промени кои подобро ја поддржуваат неговата улога како Tank на тимот, додека сè уште го одржува јадрото на стилот на игра на неговиот идентитет на херој“. Севкупно, Blizzard вели дека може да очекувате прилагодувања за Ana, Bastion, Junker Queen, Kiriko, Mercy и Symmetra кога ажурирањето на сезона 2 ќе биде објавено на 6 декември.